نگاه و همت بلند در فعالیت‌های مساجد استان

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: ابعاد و ظرفیت‌های این ساختار الهی که خداوند متعال بانی و بنیانگذار اوست، مورد غفلت بوده و هرچند در گوشه و کنار کشور و گاهی در دنیا به آن توجه می‌شده اما در نمایشگاه مسجد شایسته، به‌صورت عمومی رونمایی شده و تبدیل به جریان گفتمانی شده است.

DSC_3213.jpg
2023-08-25 11:49:41

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین نصرالله پژمان‌فر، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای مساجد استان که با نام «مسجد شایسته» در محل گذر فرهنگی گلستان برپا شده بود، گفت: علی‌رغم اطلاعات و تجربه‌هایی که در گذشته کم‌و‌بیش در حوزه مسجد داشته‌ایم، اما امروز نگاه و همت بلندی را در فعالیت‌های مساجد استان مشاهده می‌کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین پژمان‌فر ادامه داد: این نمایشگاه در ارتباط با موضوع مسجد و دایره فعالیت‌هایی که می‌شود در مسجد صورت گیرد و اینکه مسجد اصلی‌ترین کانون فعالیت‌هایی است که برای آحاد مردم انجام می‌شود، اطلاعات خوبی را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

وی با اشاره به آیه «إِنَّ أَوَّلَ بَیْتٍ وُضِعَ لِلنَّاسِ لَلَّذِی بِبَکَّةَ مُبَارَکًا وَهُدًى لِلْعَالَمِینَ» (آل‌عمران، 96)، گفت: خدای تعالی مسجد را اولین خانه‌ای معرفی کرده که برای مردم بنا شده، بدون اینکه فرقی بگذارد بین مسلمان و غیرمسلمان، زن و مرد، باسواد و بی‌سواد و... و در نهایت، غایت و هدفش را هم هدایت جهانیان معرفی می‌کند و این نشان می‌دهد که مسجد در واقع مهم‌ترین کانون برای رشد و پاسخ‌گویی به همه نیازها و مسائل بشریت است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ابعاد و ظرفیت‌های این ساختار الهی که خداوند متعال بانی و بنیانگذار اوست، مورد غفلت بوده و هرچند در گوشه و کنار کشور و گاهی در دنیا به آن توجه می‌شده اما در این نمایشگاه به‌صورت عمومی رونمایی شده و تبدیل به جریان گفتمانی شده است.

وی افزود: این نمایشگاه در واقع گفتمان رهبر معظم انقلاب که گفتمان اسلام ناب است را مطرح می‌کند و از این جهت به برگزارکنندگان آن دست‌مریزاد می‌گویم، زیرا نشان‌دهنده عقبه کاری طولانی است و امیدواریم در سطح کشور نیز چنین فعالیت‌هایی در مساجد توسعه پیدا کند.

    بیان دیدگاه