نشست خبری برنامه‌های روز جهانی مسجد برگزار شد

نشست خبری برنامه‌های مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان برای روز جهانی مسجد برگزار شد

bE55Sk5lOTdhKzVTSyt5QkdhbUJmZz09OjrFrdCkxb7Si8W4wp1rGsWh.jpg
2023-08-16 07:36:57

به‌گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام امیرحسین احمدنیا، معاون فرهنگی و اجتماعی این مرکز در این نشست با اشاره به آیه «وَأَنَّ الْمَسَاجِدَ لِلَّهِ فَلَا تَدْعُوا مَعَ اللَّهِ أَحَدًا» گفت: در 21 آگوست 1969 مسجدالاقصی توسط رژیم غاصب صهیونیستی به آتش کشیده شد و بعد از چند سال به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران و برای معرفی جایگا و شأن مسجد به جامعه جهانی، این روز با عنوان روز مسجد نام‌گذاری شد.

وی با اشاره به سخنانی از امام خمینی^ و رهبر معظم انقلاب(مدظله) درباره اهمیت جایگاه و کارکرد مساجد، گفت: مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان مثل سال‌های گذشته در این ایام برنامه‌های مختلفی را در سطح محلات مشهد و شهرستان‌ها برگزار می‌کند که یکی از آن‌ها برپایی نمایشگاه مسجد شایسته است.

حجت‌الاسلام احمدنیا مهم‌ترین برنامه امسال در هفته جهانی مسجد را آغاز طرح «مسجد معمور» دانست و گفت: در این طرح که در روز جهانی مسجد آغاز به کار می‌کند، 110 مسجد منتخب شهر مشهد با اجرای برنامه‌های مختلف هر روز از 8 صبح تا 10 شب محل رفت‌وآمد مردم خواهد بود.

وی این طرح را در راستای بازگشت مساجد به کارکردهای اصلی خود و تبدیل شدن به قلب تپنده انقلاب اسلامی دانست و گفت: با فعالیت پایگاه‌های بسیج برادران و خواهران، پایگاه ازدواج آسان و فرزندآوری، مرکز نیکوکاری و کارآفرینی، شورای امربه‌معروف، شورای حل‌اختلاف، دارالتحفیظ، پایگاه‌های قرآنی و کانون‌های فرهنگی‌هنری در این مساجد، درب مسجد از صبح تا شب به روی مردم باز خواهد بود.

همچنین حجت‌الاسلام حسین امامی، دبیر اجرایی نمایشگاه مسجد شایسته در این نشست گفت: نمایشگاه معرفی دستاوردهای مساجد استان‌های خراسان، 30 و 31 مرداد و یک شهریور، از ساعت 15 تا 23 در محل رهگذر گلستان، واقع در خیابان دانشگاه دایر خواهد بود.

وی افزود: در این نمایشگاه با 35 غرفه، طرح‌های هدایت، کوثر و امام سفیر، مستند مسجدنشان، مسجد آمر، طرح شهید اصلانی، طرح نذر هشتم، طرح مسجد معمور، طرح هم‌محله امام رضا#، پایگاه قرآنی مساجد، مرکز نیکوکاری، توانمندسازی و کارآفرینی، کانون فرهنگی‌هنری، شعبه هم‌یار حل اختلاف، قرارگاه پایگاه ازدواج آسان و فرزند بیشتر و... معرفی شده و دستاوردهای آن‌ها به نمایش گذاشته می‌شود.

    بیان دیدگاه