تکریم و معارفه امام جماعت "مسجد حضرت فاطمه معصومه >" مهرشهر بیرجند

هفتم خرداد ماه 1402 مراسم تکریم و معارفه امام جماعت جدید مسجد "حضرت فاطمه معصومه >" مهرشهر، برگزار شد.

۲۰۲۳۰۵۲۸_۲۰۱۵۴۶.jpg
2023-05-29 01:01:39

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی، مراسم تکریم و معارفه امام جماعت مسجد حضرت فاطمه معصومه> با حضور رئیس و مسئولین مرکز رسیدگی به امور مساجد استان، مسئولین ادارات شهرستان بیرجند و نمازگزاران این مسجد برگزار و حجت الاسلام نخعی پور در طی حکمی به عنوان امام جماعت جدید این مسجد معارفه و منصوب شد.

در این مراسم حجت الاسلام مطهری مقدم؛ رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان ضمن تبریک دهه کرامت گفت: بیوت الهی بستر زمینه ساز برای تحقق جامعه اسلامی بوده و إن شاءالله ما هم در این زمینه سازی نقش داشته باشیم که نیاز همه ما و شماست.

ایشان ضمن ابراز تأسف بابت بی توجهی و کم توجهی نسبت به مسجد اظهار داشت: وقتی نبی مکرم اسلام از مکه به مدینه هجرت نمود اولین کاری که انجام داد تاسیس مسجد بود؛ مسجدی که محور همه برنامه های آموزشی، تربیتی، تجهیز سپاه اسلام علیه کفر و نفاق و ... بود.

وی افزود: پس از رحلت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه وآله وسلم با انحرافاتی که به وجود آمد مسجد مورد بی توجهی قرارگرفت و از کارکردهای زمان پیامبر فاصله گرفت واین فاصله باعث شد که مسجد به معبد تبدیل شود اما با شروع اولین جرقه های انقلاب اسلامی توسط امام خمینی در سال 42 نهضت بازگشت به مسجد آغاز شد. اوج آن دهه اول انقلاب و دوران دفاع مقدس بود که کار کردهای مختلف مسجد دوباره احیاء شد ، دهه هفتاد و هشتاد ونیمه اول دهه نود مسجد دوباره مورد بی مهری قرار گرفت اما درچند سال اخیر مجدداً مسجد کانون توجهات واقع شد که امیدواریم ان شاالله این آغازی باشد برای تحقق مسجد طراز انقلاب اسلامی.

در پایان از زحمات و تلاش های چندین و چند ساله حجت‌الاسلام حسینی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

مشاهده ۲۰۲۳۰۵۲۸_۱۹۳۴۴۷.jpg
۲۰۲۳۰۵۲۸_۱۹۳۴۴۷.jpg
مشاهده ۲۰۲۳۰۵۲۸_۱۹۳۵۰۷.jpg
۲۰۲۳۰۵۲۸_۱۹۳۵۰۷.jpg
مشاهده ۲۰۲۳۰۵۲۸_۱۹۳۶۱۹~2.jpg
۲۰۲۳۰۵۲۸_۱۹۳۶۱۹~2.jpg
مشاهده ۲۰۲۳۰۵۲۸_۱۹۵۴۳۸~2.jpg
۲۰۲۳۰۵۲۸_۱۹۵۴۳۸~2.jpg
مشاهده ۲۰۲۳۰۵۲۸_۱۹۵۶۱۳.jpg
۲۰۲۳۰۵۲۸_۱۹۵۶۱۳.jpg
مشاهده ۲۰۲۳۰۵۲۸_۱۹۵۷۳۴~2.jpg
۲۰۲۳۰۵۲۸_۱۹۵۷۳۴~2.jpg
مشاهده ۲۰۲۳۰۵۲۸_۲۰۰۲۲۵~3.jpg
۲۰۲۳۰۵۲۸_۲۰۰۲۲۵~3.jpg
    بیان دیدگاه