دیدار رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان با مدیر حوزه‌ علمیه خراسان جنوبی

 هفتم خرداد ماه 1402 حجت‌الاسلام مطهری مقدم؛ رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان با حجت الاسلام رستمیانی؛ مدیر حوزه‌ علمیه خراسان جنوبی دیدار کرد.

IMG_20230529_100619_514.jpg
2023-05-29 01:01:47

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی، حجت الاسلام مطهری مقدم؛ رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان با حجت‌الاسلام رستمیانی؛ مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار حجت الاسلام مطهری مقدم ضمن تبریک دهه کرامت و انتصاب حجت الاسلام رستمیانی به سمت مدیریت حوزه علمیه خراسان جنوبی گفت: ائمه جمعه و جماعات، قضات و بسیاری از افراد روحانیِ فعال در زمینه های فرهنگی جامعه، محصول تربیت حوزه های علمیه هستند؛ متاسفانه نگاه تخصصی به مهم ترین سنگر فعالیت روحانیون یعنی مسجد وجود ندارد. این در حالی است که بایستی توانمند ترین افراد در حوزه امامت مسجد، قدم به مسجد گذاشته و عامل رشد و پیشرفت شوند.این مهم تنها زمانی محقق می شود که برنامه ریزی دقیق برای پرورش امام در این زمینه صورت پذیرد.  

وی افزود: مسجد در عرصه اجتماع، جایگاه بی بدیلی دارد و بایستی از زمان پذیرش ورودی های حوزه علمیه به فکر تربیت افراد برای امامت مسجد بود. بایستی از ظرفیت اساتید توانمند در استان خراسان جنوبی برای تربیت ائمه جماعات بهره برد.

در این گفتگو حجت الاسلام رستمیانی نیز با تأکید به وظیفه اجتماعی طلاب گفت: در سال جدید واحد های کارورزی برای طلاب در برنامه درسی آنان گنجانده خواهد شد تا به عنوان مُعین در کنار امام جماعت حضور داشته باشند.

مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی افزود: با تمرکز مکانی حوزه علمیه و مراکز حوزوی می توان در موفقیت و پیشرفت آینده طلاب و بالابردن سطح توانمندی‌های ایشان قدم برداشت و باید از ظرفیت اساتید توانمند در استان خراسان جنوبی برای تربیت مبلغین در حیطه کار مسجد استفاده کرد.

در پایان رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد ضمن تشکر از تشکیل این جلسه بر لزوم گفتگو و تعامل بیشتر میان مرکز رسیدگی به امور مساجد و حوزه های علمیه استان تاکید کرد.

مشاهده IMG_20230529_100625_505.jpg
IMG_20230529_100625_505.jpg
    بیان دیدگاه