بررسی راهکارهای حل مشکلات محله خواجه ربیع مشهد ‌مقدس با محوریت مساجد، در فرمانداری

دوازدهم اردیبهشت ماه‌، نشست جمع‌بندی طرح مسأله‌‌شناسی‌ مسجد‌محور، محلات «دلشاد، مهر‌مادر، طالقانی» منطقه خواجه‌ربیع مشهد‌مقدس با حضور فرماندار و مسئولین دستگاه‌های اجرایی و ارکان مساجد این منطقه برگزار شد. 

12.jpg
2023-05-02 15:56:39

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، جلسه هم اندیشی و بررسی درخواست‌ها‌ و مشکلات عمرانی، امنیتی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی محلات « دلشاد، مهر‌مادر، طالقانی » منطقه خواجه‌ربیع با حضور فرماندار شهرستان مشهد ، جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی و ارکان مساجد این محله‌، در فرمانداری برگزار شد. 
در این نشست، داوری، معاون استاندار و فرماندار شهرستان مشهد با اشاره به این مطلب که اولویت ما خدمت به مردم است، گفت: پاسخگویی وظیفه مسئولان و مطالبه‌گری حق مردم است. هرچه این نشست‌ها تداوم پیدا کند، به درک دقیق‌تری از مسائل و راهکارها منجر خواهد شد.

در ادامه حجت‌الاسلام حیدری، دبیر شورای امر به معروف مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان و تعدادی از ائمه جماعات و فعالان و ارکان مساجد به طرح مشکلات و پیگیری مطالبات مردم  پرداختند.‌ 

حجت الاسلام حیدری با بیان این موضوع که یکی از موضوعاتی مورد پیگیری در این مرکز، بحث مطالبه‌گری مسجد محور در حوزه اجتماعی و مشکلات و آسیب‌های جدی محلات است‌، گفت: در همین راستا با بهره‌مندی از ظرفیت و تجربه‌ معتمدین و هیات امنای محلات و همچنین نیروهای با انگیزه جوان و هم افزایی ، تلاش می‌شود تا مشکلات محلات از طریق مساجد مرتفع گردد.

دبیر شورای امر به معروف مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، اظهار داشت: مساجد با مطالبه‌گری قانونمند و تحقق بُعد امر به معروف مسئولان توسط مردم، موجب تسهیل در فرایند خدمت‌رسانی و توجه ویژه مدیران نسبت به مطالبات و مشکلات موجود در جامعه ‌می شوند. 

ایشان در ادامه افزود: آنچه در این جلسه مصوب شد، طبق زمان‌بندی معین، الزام اجرایی خواهد داشت و نتیجه اقدامات صورت گرفته با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی، در یکی از مساجد‌ تشریح خواهد شد و بدین ترتیب مردم از نزدیک شاهد برطرف شدن بخشی از مسائل و مشکلات ‌محله خود در مساجد خواهند بود.

گفتنی‌‌است اجرای طرح مسئله شناسی مسجد‌محور محلات مشهد مقدس توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد و با حمایت فرمانداری مشهد مقدس از بهمن 1400آغاز و در محلات مختلف در حال اجرا است.

در پایان گزارش تصویری بازدید فرماندار شهرستان مشهد با همراهی تعدادی از مسئولین شهرداری و امور مساجد استان‌های خراسان که در راستای ‌پیگیری مطالبات ساکنین منطقه خواجه ربیع مشهد صورت گرفته، ارائه شده است.

مشاهده 13.jpg
13.jpg
مشاهده 14.jpg
14.jpg
مشاهده A01_9594.JPG
A01_9594.JPG
مشاهده photo_۲۰۲۳-۰۴-۳۰_۱۲-۰۱-۵۱.jpg
photo_۲۰۲۳-۰۴-۳۰_۱۲-۰۱-۵۱.jpg
مشاهده photo_۲۰۲۳-۰۴-۳۰_۱۲-۰۱-۵۵.jpg
photo_۲۰۲۳-۰۴-۳۰_۱۲-۰۱-۵۵.jpg
مشاهده photo_۲۰۲۳-۰۴-۳۰_۱۲-۰۱-۵۷.jpg
photo_۲۰۲۳-۰۴-۳۰_۱۲-۰۱-۵۷.jpg
مشاهده photo_2023-05-03_14-54-19.jpg
photo_2023-05-03_14-54-19.jpg
    بیان دیدگاه

    نظرات