رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها؛

مسجدمحوری سیاست ابلاغی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها به دفاتر است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رستمی با بیان اینکه مسجدمحوری سیاست ابلاغی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به دفاتر است، گفت: مساجد دانشگاهی فضا و فرصت فعالیت‌های دینی قرآنی را برای دانشجویان ایجاد می‌کند.

Capture.JPG
2023-04-24 12:32:14

حجت الاسلام والمسلمین «مصطفی رستمی» در گفتگو با خبرنگار گروه مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان درباره ظرفیت مساجد دانشگاهی برای تبدیل شدن به پایگاه قرآنی به عنوان مطالبه مقام معظم رهبری، اظهار کرد: اگرچه برخی فضاهای دانشگاهی فاقد مسجد هستند اما در دانشگاه های برخوردار از مسجد، این ظرفیت منجر به ایجاد و استقرار کانون های دینی همچون قرآن و عترت، مهدویت و نیز هیئت های مذهبی شده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تصریح کرد: از این رو، هم‌جواری مسجد و دانشگاه، فضا و فرصت فعالیت های دینی قرآنی را برای دانشجویان ایجاد کرده است.

وی با اشاره به ضرورت مسجدمحوری در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی، گفت: در گذشته مساجد در جانمایی کالبد شهری، نقطه کانونی فعالیت ها بودند و بازار، مدرسه، گرمابه و ... حول مسجد بنا می شد، اما با مرور زمان معماری محیطی ما از این رویه فاصله گرفت و مسجد مرکزیت سابق خود در بافت شهری را از دست داد.

حجت الاسلام رستمی تأکید کرد: اما در دانشگاه ها تلاش شده مساجد در نقطه‌ای جانمایی شوند که دانشجویان و نمازگزاران ارتباط بیشتری با آن داشته باشند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در پایان خاطرنشان کرد: مسجدمحوری از سیاست های ابلاغی نهاد به دفاتر بوده تا مساجد محل تجمعات دانشجویی و انجام فعالیت های فرهنگی مذهبی باشند. اگرچه با مسجد ترازی که نقطه کانونی فعالیت های دینی فرهنگی دانشگاه باشد فاصله داریم اما تلاش بر آن است که این فاصله برطرف شود.

    بیان دیدگاه