در ماه مبارک رمضان؛

طرح ضیافت رضوان در مساجد مشهد اجرا می شود

تعداد 85مسجد منتخب از مشهد مقدس و 40 مسجد حاشیه شهر در اجرای طرح ضیافت رضوان مشارکت خواهند داشت.

2.jpg
2023-04-08 14:10:39

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام احمدنیا معاون فرهنگی و اجتماعی این مرکز در جلسه توجیهی طرح ضیافت رضوان که با حضور جمعی از ائمه جماعات مساجد منتخب مشهد مقدس برگزار شد، اظهار کرد: امسال با مشارکت مساجد میزبان4000 زائر اولی حضرت رضا علیه‌السلام خواهیم بود.

ایشان در ادامه افزود: در این طرح سعی شده بستر زیارت حضرت برای افرادی فراهم گردد که واجد شرایط هستند و از طریق ائمه جماعات و معتمدین روستاها معرفی شده‌اند.

حجت الاسلام احمدنیا ارائه برنامه‌های فرهنگی را از فواید اجرای این طرح برشمرد و ابراز کرد: پذیرائی و دادن افطاری توسط مساجد میزبان که بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب حق رمضان را ادا کردن است؛ علاوه بر آشنایی و الگو پذیری از مساجد مشهد باعث صمیمیت و اخوت هر چه بیشتر میان نمازگزاران مساجد میزبان و میهمان خواهد شد.

هر مسجد یک کاروان از روستاهای استان های خراسان

خالصی، مدیر عامل موسسه فرهنگی اجتماعی رهروان فضیلت که از مدعوین این جلسه بود، اظهار داشت: از ابتدای شروع به کار این موسسه بیش از 40000 زیارت اولی به مشهد مقدس مشرف شدند که امسال برای نخستین بار این امر با همکاری امور مساجد استان‌های خراسان  و با رویکرد آموزشی و معرفتی صورت می گیرد.

وی اشاره‌ای به چگونگی شناسایی این افراد داشت و افزود: افراد فاقد تمکن مالی که بیش از 45 سال داشته باشند در صورت عدم اعتیاد و مشرف نشدن به حرم امام رضا # توسط ائمه جماعات و معتمدین روستا شناسایی و در ماه رجب و شعبان در کلاس‌های آموزش احکام و اخلاق شرکت می کنند.هدیه این افراد یک سفر زیارتی به مشهد مقدس خواهد بود.

ایشان در ادامه تصریح کرد: زائران اعزامی در قالب یک کاروان از هر روستا پس از اسکان در مساجد منتخب و صرف افطار به حرم مطهر مشرف می شوند و در این مدت علاوه بر زیارت، برگزاری کلاس‌های ختم قرآن به ازاء هر زائر، یاد و خاطره شهدا، طرح والدین، دوستان صدیق و یاران امام زمان $، درد دل با امام رضا # و سایر دوره‌های خودسازی از عمده برنامه های فرهنگی برای این افراد است.

مدیر عامل موسسه فرهنگی اجتماعی رهروان فضیلت عنوان کرد:طرح ضیافت رضوان علاوه بر ماه مبارک رمضان در دهه آخر صفر، بیست و سوم مهرماه روز عصای سفید و ایام عرفه که زائران بیت‌الله الحرام اعمال و مناسک حج را انجام می دهند، با اعزام زائران واجد شرایط به مشهد مقدس برگزار می شود.

خالصی با بیان اینکه در تمام مراحل عمده فعالیت‌ها در زمینه امام شناسی و آشنایی با سیره ائمه‌اطهار علیهم‌السلام است، گفت: زائران پس از بازگشت از حرم مطهر و صرف وعده سحر در مسجد آماده بازگشت به وطن‌شان خواهند شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هزینه سفر زائرانی را که تا به حال به زیارت حرم امام رضا علیه السلام مشرف نشده‌اند از محل  کمک‌های مردمی و خیرین مسجدی تامین می شود.

مشاهده 1.jpg
1.jpg
مشاهده 3.jpg
3.jpg
مشاهده 4.jpg
4.jpg
مشاهده 5.jpg
5.jpg
مشاهده 6.jpg
6.jpg
مشاهده 7.jpg
7.jpg
مشاهده 8.jpg
8.jpg
    بیان دیدگاه

    نظرات