مدیر هماهنگی نواحی مرکز رسیدگی به امور مساجد اعلام کرد

شبکه‌های محله‌محور مسجدپایه در سال 1402 تقویت می‌شود/استفاده از ظرفیت ائمه جماعات در رسیدگی به امور

حجت‌الاسلام اصغری با اشاره به فعالیت 340 شبکه محله‌محور مسجدپایه در تهران، گفت: تقویت و واگذاری فعالیت‌های محلی به این شبکه‌ها در سال 1402 با جدیت دنبال می‌شود؛ کاهش تصدی‌گری و واسپاری برنامه‌ها به نواحی مرکز رسیدگی به امور مساجد نیز در اولویت است.

Capture.JPG
2023-03-26 15:35:38

حجت الاسلام «یوسف اصغری» در  گفت و گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان، تقویت شبکه عملیات محله‌‌محورِ مسجدپایه استان تهران در سال 1402 را از اولویت های مرکز رسیدگی به امور مساجد معرفی و اظهار کرد: این شبکه که در دو سال گذشته با محوریت 340 مسجد استان تهران فعالیت خود را آغاز کرده است، به صورت شبکه ای با همکاری 3500 مسجد استان تهران برای رفع مشکلات، آسیب های محلات و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و مذهبی فعالیت می کند.

مدیر هماهنگی نواحی مرکز رسیدگی به امور مساجد بیان کرد: در سال گذشته 12 موضوع از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد به شبکه عملیات محله محور ابلاغ و مساجد محوری با توجه به ظرفیت هایی که در محلاتشان داشتند، اقدام به اجرای برنامه ها در محلات می کردند، اما امسال مقرر شده با توجه به اینکه ائمه جماعات از آسیب ها، مشکلات، ظرفیت ها و توانمندی های هر محله آشنایی دارند، عملیات های محله محور مساجد، توسط 340 شبکه محوری طراحی و اجرا شود.

وی تصریح کرد: مرکز رسیدگی به امور مساجد تلاش دارد تصدی‌گری در امور مساجد را کاهش دهد و مساجد مشکلات و برنامه هایشان را از طریق نواحی مرکز رسیدگی به امور مساجد دنبال کنند، ضمن اینکه بنا داریم که از ظرفیت 38 امام جمعه استان تهران برای پیگیری برخی از امور بهره بگیریم.

حجت الاسلام اصغری افزود: امسال بنا داریم شبکه امنای مساجد را هم تقویت کنیم تا در کنار ائمه جماعات مساجد در تصمیم گیری های مساجد فعال باشند.

مدیر هماهنگی نواحی مرکز رسیدگی به امور مساجد خاطرنشان کرد: مرکز رسیدگی به امور مساجد در سال 1401 به صورت کاربردی از مساجد حمایت داشت، به گونه ای که با راه اندازی «میز کار» در مساجد به بررسی مشکلات مساجد به صورت میدانی با حضور کارگزاران مساجد و مسئولان محلات پرداخت و راه حل های لازم برای حل مشکلات را اتخاذ کرد تا از این طریق از مساجد حمایت جدی داشته باشد، امسال نیز در تلاش هستیم که این رویکرد با جدیت دنبال شود.

 

    بیان دیدگاه