نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

گذر زمان به نفع اسلام و انقلاب است

آیت الله عبادی با تأکید بر اینکه همه امیدها امروز برای اسلام است و فروپاشی و ناامیدی در صف دشمن شروع شده است، گفت: گذر زمان امروز به نفع اسلام و انقلاب است و القائات کذب و دروغ دشمن باید در مسئله تبیین برای جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان باز شود.

IMG_20230321_133240_987.jpg
2023-03-21 10:59:55

 به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی، آیت الله سید علیرضا عبادی؛ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی (28 اسفند) در جلسه دهه تکریم و غبارروبی مساجد استان اظهار کرد: تنها راه نجات انسان مکتب انبیاء الهی است. «لَقَد أَرسَلنا رُسُلَنا بِالبَیِّناتِ وَأَنزَلنا مَعَهُمُ الکِتابَ وَالمیزانَ لِیَقومَ النّاسُ بِالقِسطِ؛ما رسولان خود را با دلایل روشن فرستادیم، و با آنها کتاب (آسمانی) و میزان (شناسایی حقّ از باطل و قوانین عادلانه) نازل کردیم تا مردم قیام به عدالت کنند»، و این برنامه باید از نقطه‌ای شروع شود و به صورت ضریب در نتیجه فراگیر شود. یک برنامه سازنده و ریشه‌ای از درون داشته باشیم چون اگر درون اصلاح شود خود به خود بیرون اصلاح می‌شود.

وی افزود: امام علی# در حکمت 423 فرمود: «هر که باطن خود را نیکو سازد، خداوند هم ظاهرش را نیکو جلوه دهد. هر که براى دینش کار کند، خداوند کار دنیایش را کفایت کند و هر که رابطه خود را با خدا نیکو گرداند، خداوند، رابطه او را با مردم نیکو گرداند».

 آیت الله عبادی با بیان اینکه دین خدا مخصوص یک قوم و یک کشور نیست بلکه برای همه نوع بشر است، ادامه داد: دین چون یک برنامه سازنده است باید به آن عمل شود و آن نقطه شروعش را در دین مسجد قرار داده است

 امام جمعه بیرجند بیان کرد: در قرآن کریم دو نوع مسجد ذکر شده است و همچنین اهل مسجد معرفی شدند. آن چیزی که به نفع جامعه بشری تمام می‌شود و در این مکتب به صورت سازنده نیرو پرورش می‌دهد مسجدی است که بر اساس تقوا انجام شود. و اهل مسجد کسانی هستند که اراده آنان بر این است که از پلیدی گناهان و آلودگی‌های ظاهر و باطن مطهر شوند.

 نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: اما در مقابل مسجدی که قرآن آن را اینگونه تعریف می‌کند ما را از آن کمین‌گاهی که به اسم مسجد در دنیا فراوان است یعنی مساجد کفر و نفاق برحذر می‌دارد.

وی افزود: بنابراین در طرح مسجد به عنوان یک مرکزی که نیروی الهی تربیت می‌کند باید ضمن اینکه طرح ظاهرش خیلی زیبا و باطنش بسیار عمیق و پاسخگوی خواسته‌های بشری است و نیرو را اینگونه می‌سازد که باید به صورت ضریب باید افزایش پیدا کند.

 آیت الله عبادی با اشاره به اینکه تربیت نیرو در مسجد صرف انجام یک عبادت ساده و خلاصه نیست و همراه تعهد و تکلیف و انجام وظایف است و این در جامعه موج ایجاد می‌کند و بشر را از تضییع عمر و سرگرم زندگی و مشغول شدن به ظاهر دنیا نجات پیدا می‌دهد، در ادامه بیان کرد: دشمنان اسلام که در دشمنی کارشناس هستند برای نابودی اسلام و انقلاب از همه گزینه‌ها استفاده کردند اما مردم از اسلام و انقلاب دفاع کردند و هر جایی نیاز بود دست غیبی الهی حاصل شد و به سینه نامحرم زد.

 امام جمعه بیرجند با بیان اینکه فتنه اخیر دشمن بسیار خطرناک بود و جنگ ترکیبی و شناختی و با انواع و اقسام مکر و دروغ همراه بود اما دست الهی آمد و به شما مردم عزیز سرفرازی داد، عنوان کرد: مردم عزیز ما در صحنه‌های مختلف انجام وظیفه کردند و امروز در مقطع حساس و شرایط ویژه قرار گرفیتم و مایه امید شده و امیدواریم از سال جدید وارد یک مرحله جدید شویم.

 وی با اشاره به اینکه عشق مردم به اهل بیت# در سرود سلام فرمانده و حضور باشکوه در اربعینی حسینی مایه امید است، گفت: ما به آینده بسیار امیدواریم و این طرحی است که باید صورت بگیرد و شواهد نشان می‌دهد که ما در آستانه یک تحول عظیم جهانی هستیم.

 آیت الله عبادی به رسوایی دشمن و تحول‌های عظیم جهانی و اعتراض‌های مردمی در کشورهای اروپایی اشاره کرد و افزود: مکتب شرقی فرو پاشید و مکتب غربی هم در حال فروپاشی و رسوایی است و امریکا و رژیم صهیونیستی رو به افول و اضمحلال است.

 امام جمعه بیرجند در پایان تأکید کرد: گذر زمان امروز به نفع اسلام و انقلاب است و القائات کذب و دروغ دشمن باید در مسئله تبیین برای جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان باز شود. همه امیدها امروز برای اسلام است و فروپاشی و ناامیدی در صف دشمن شروع شده و ما باید برای سال آینده که با ماه مبارک رمضان شروع می‌شود در شب‌های قدر از خداوند متعال بخواهیم تا به گونه‌ای رقم بخورد که وعده الهی مبنی بر اینکه در قرآن آمده:«وَنُریدُ أَن نَمُنَّ عَلَى الَّذینَ استُضعِفوا فِی الأَرضِ وَنَجعَلَهُم أَئِمَّةً وَنَجعَلَهُمُ الوارِثینَ؛ ما می‌خواهیم بر مستضعفان زمین منّت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روی زمین قرار دهیم» و حکومت جهانى حضرت مهدى$ تحقق پیدا کند.

مشاهده IMG_20230321_133248_391.jpg
IMG_20230321_133248_391.jpg
مشاهده IMG_20230321_133307_612.jpg
IMG_20230321_133307_612.jpg
مشاهده IMG_20230321_133320_376.jpg
IMG_20230321_133320_376.jpg
مشاهده IMG_20230321_133548_627.jpg
IMG_20230321_133548_627.jpg
    بیان دیدگاه