حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع در همایش فصلی کارکنان مرکز:

منشور اجرایی و اعتقادی ما بیانیه گام دوم انقلاب است

 حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع، در همایش فصلی کارکنان‌ گفت: منشور اجرایی و اعتقادی ما بیانیه گام دوم انقلاب است که باید محور قرار گرفته و مسجد را به عنوان قلب تپنده جامعه اسلامی در تمامی عرصه‌ها فعال سازد‌.

222222.jpg
2023-03-19 12:13:15

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، درآستانه ماه مبارک رمضان و سال نو همایش فصلی کارکنان نواحی و ستادی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان ‌در مشهد مقدس با حضور و سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع ریاست محترم مرکز و معاونین برگزار شد.

در این همایش حجت‌الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان اصلانی و دارایی، گفت: منشور اجرایی و اعتقادی ما بیانیه گام دوم انقلاب است که باید محور قرار گرفته و مسجد را به عنوان قلب تپنده جامعه اسلامی در تمامی عرصه‌ها فعال سازد تا بتواند زمینه‌ساز ظهور حضرت ولیعصر$ شود.

ایشان در ادامه ضمن قدردانی از تلاش همکاران در تمامی عرصه‌ها، افزود: مجموعه اقدامات مبتنی بر مبانی فکری و اعتقادی ما درعرصه مسجد، برگرفته از فرمایشات امامین انقلاب است که باید در لایه‌ها و سطوح مختلف ایجاد و اتفاق بیفتد.

ریاست محترم مرکز، تصریح کرد: تحت ولایت الهی در دوره حکومت اسلامی بسر می بریم ‌که آرزو و آرمان همه انبیای الهی بوده است.همه ما نسبت به مشهد الرضا علیه السلام مسئولیم و خدمتگزاری در این راستا توفیقی عظیم است؛همچنین توفیق خدمتگزاری و کارگزاری مسجد که این فرصت‌ها را باید مغتنم دانست.

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع، اظهارداشت: بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری، مسجد پایگاه انقلاب اسلامی و ائمه جماعات محورمساجد هستند. یکی از تکالیف امام جماعت به عنوان نقطه اتصال مردم و نظام  تبیین سبک زندگی اسلامی در محله است. اما سوال اساسی اینست که نقش ما به عنوان نهاد برنامه ریز در این میان چه بوده و در عرصه فرهنگ سازی به عنوان یک راهبرد چه اقداماتی را انجام داده‌ایم؟

ایشان در ادامه افزود: در همین راستا به یک مدل اجرایی رسیده‌ایم و از ابعاد و زوایای مختلف در حال تکمیل آن هستیم تا بتوانیم الگویی جامع جهت هم افزایی و تجمیع ظرفیت‌ها به عنوان یک مدل راهبردی در راستای تسریع تحقق اهدافمان برسیم و با برطرف نمودن خلاهای موجود، کارکردهای مسجد طراز اسلامی را پیاده سازی کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع در پایان،‌ از عموم مردم مؤمن و انقلابی مشهد مقدس و زائران گرامی بارگاه مقدس امام رضا # خواستند تا  روز سه‌شنبه اول فروردین ماه 1402 ساعت 15 برای دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر رضوی حضور یافته و ضمن بهره‌مندی از برکات این فضای معنوی ‌از بیانات ارزشمند ایشان فیض برده و با آرمان‌های امام راحل^ و رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی تجدید میثاق نمایند.

گفتنی ‌است در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام احمدنیا، معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام کریمی معاون جذب و آموزش ‌و جمعی از مدیران نواحی مشهد مقدس به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در یک سال اخیر پرداختند.

مشاهده 1 copy.jpg
1 copy.jpg
مشاهده 2 copy.jpg
2 copy.jpg
مشاهده 3 copy.jpg
3 copy.jpg
مشاهده photo_2023-03-19_10-44-25.jpg
photo_2023-03-19_10-44-25.jpg
مشاهده photo_2023-03-19_10-44-30.jpg
photo_2023-03-19_10-44-30.jpg
مشاهده photo_2023-03-19_10-44-35.jpg
photo_2023-03-19_10-44-35.jpg
    بیان دیدگاه