امام جمعه موقت تهران تأکید کرد

دهه تکریم مساجد فرصت احیای کارکردهای فراموش‌شده مسجدی است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین صدیقی با بیان اینکه مسجد پناه افراد است، گفت: برای دستیابی به مسجد تراز اسلامی باید به تمام کارکردهای مساجد در صدر اسلام توجه و برای احیای آنها تلاش شود و دهه تکریم مساجد فرصتی مغتنم برای این مهم است.

1.JPG
2023-03-18 12:40:05

حجت الاسلام والمسلمین «کاظم صدیقی» در گفت و گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان با اشاره به اهمیت تکریم و تعظیم مساجد و خدمت به خانه‌های خدا، اظهار کرد: مسجد نخستین پایگاهی است که پیامبر اکرم@ برای تشکیل حکومت‌شان در مدینه تاسیس کردند و این اهتمام از نقش مهم مسجد در جامعه اسلامی حکایت دارد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به کارکرد انسان‌سازی مسجد، بیان کرد: کسب بصیرت، شناخت دوست از دشمن، الگوبرداری از سیره اهل بیت#، ولایت مداری و مبارزه با استکبار آموزه هایی است که در مسجد کسب می شود.

حجت الاسلام صدیقی مسجد را پناه افراد جامعه دانست و تأکید کرد: این نقش باید در زمان بروز مشکلات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بیشتر خود را نشان دهد و دهه تکریم و تعظیم مساجد فرصت تقویت آن و نیز تقویت حضور مردم در خانه های خدا است.

وی این دهه را بهترین زمان برای احیای کارکردهای فراموش‌شده مساجد دانست و خاطرنشان کرد: برای دستیابی به مسجد تراز اسلامی لازم است که به تمام کارکردهای مساجد در صدر اسلام توجه و برای احیای آنها تلاش شود.

    بیان دیدگاه