آیت الله علم الهدی در جمع ائمه جماعات و روحانیون فعال حاشیه شهر مشهد مقدس:

بهبود شرایط فرهنگی حاشیه شهر مشهد با محوریت روحانیون مساجد آن مناطق

 نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در همایش طلایه داران جهاد و بصیرت گفت‌: محور همه تغییرات ایجاد شده، وجود مساجد و روحانیون بودند که در قالب یک برنامه‌ریزی حساب شده و تشکیلاتی به صورت جهادی فعالیت کردند.

1.jpg
2023-03-15 13:48:21

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، آیت الله علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد در همایش طلایه داران جهاد و بصیرت که با شرکت ائمه جماعات و روحانیون فعال حاشیه شهر  و جمعی از مسئولین در تالار قدس حرم مطهر امام رضا علیه السلام برگزار شد؛ از نقش آفرینی موثر و ارزشمند آستان قدس رضوی در محرومیت زدایی حاشیه شهر مشهد مقدس تقدیر کرد و افزود: جمع علمای حاضر با یک بینش بصیرت‌آمیز در مسئله تحول جریان حاشیه شهر به عنوان یک پایلوت عظیم در اثرگذاری و نقش آفرینی روحانیت جهادی و بصیرت دار در تحول آفرینی موقعیت‌های خاص جامعه محسوب می گردد.

ایشان در ادامه با اشاره دستور مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل ستاد ساماندهی حاشیه شهر مشهدمقدس در سال94 اظهار داشت: با بررسی شرایط کنونی حاشیه شهر نسبت به سالهای گذشته در این جمع عظیم علما به عنوان مدیریت‌های مسجدی و روحانی به این نتیجه خواهیم رسید که محور همه تغییرات ایجاد شده حاصل مجاهدت‌های حساب شده، تشکیلاتی و تلاش‌های خالصانه این عزیزان در مساجد و  مراکز فعالیت‌های روحانیون است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به نقش حوزه علمیه در مقام اصلاح حاشیه شهر، بیان کرد: این جریان موجب شد این منطقه به کانون قدرت دینی و حزب اللهی مبدل گردد ‌ و در جریان اغتشاشات اخیر بسیاری از سنگرهای دفاعی در مقابل تهاجم نابکارانه مزدوران خارجی، توسط این مردم اداره شود. حاصل این مجاهدت‌های تربیتی موجب شد تا تحول‌ مردمی شکل گرفته در حاشیه شهر  بیش از تحول آبادانی و عمرانی باشد که این امر بسیار ارزشمند است.

آیت الله علم الهدی در پایان‌ از تولیت آستان قدس رضوی و مجاهدت‌های ارزشمند پهنه‌های تبلیغی در موقعیت‌‌های مختلف و همچنین نهادهای ارزشمندی که در مساله آبادانی و عمران سهیم بودند و با انجام فعالیت‌های منسجم و سازمان یافته موجب پدید آمدن این آثار ارزشمند شدند، تقدیر و تشکر نمودند.

مشاهده 10.jpg
10.jpg
مشاهده 13.jpg
13.jpg
مشاهده 14.jpg
14.jpg
مشاهده 15.jpg
15.jpg
مشاهده 16.jpg
16.jpg
مشاهده 17.jpg
17.jpg
مشاهده 18.jpg
18.jpg
مشاهده 20.jpg
20.jpg
مشاهده 21.jpg
21.jpg
مشاهده 22.jpg
22.jpg
مشاهده 3.jpg
3.jpg
مشاهده 4.jpg
4.jpg
مشاهده 5.jpg
5.jpg
مشاهده 6.jpg
6.jpg
مشاهده 9.jpg
9.jpg
    بیان دیدگاه