بررسی راهکارهای حل مشکلات محله خواجه ربیع مشهد ‌مقدس با محوریت مساجد، در فرمانداری

بیست‌و‌ یکم اسفندماه‌، نشست جمع‌بندی طرح مسأله‌‌شناسی‌ مسجد‌محور، محله‌ «شهیدان یوسف‌زاده و یوسف‌باری» منطقه خواجه‌ربیع مشهد‌مقدس با حضور فرماندار و مسئولین دستگاه‌های اجرایی و ارکان مساجد این محله برگزار شد. 

1.JPG
2023-03-12 09:58:52

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، جلسه هم اندیشی و بررسی درخواست‌ها‌ و مشکلات عمرانی، امنیتی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی محله «شهیدان یوسف‌زاده و یوسف‌باری» منطقه خواجه‌ربیع با حضور فرماندار شهرستان مشهد ، جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی و ارکان مساجد این محله‌، در فرمانداری برگزار شد. 
در این نشست، داوری، معاون استاندار و فرماندار شهرستان مشهد با اشاره به این مطلب که اولویت ما خدمت به مردم است، گفت: پاسخگویی وظیفه مسئولان و مطالبه‌گری حق مردم است. هرچه این نشست‌ها تداوم پیدا کند، همدلی و همفکری‌ها بیشتر شده و به درک دقیق‌تری از مسائل و راهکارها منجر خواهد شد.

در ادامه حجت‌الاسلام حیدری، دبیر شورای امر به معروف مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان و تعدادی از ائمه جماعات و فعالان و ارکان مساجد به طرح مشکلات و پیگیری مطالبات مردم  پرداختند.‌ 

حجت الاسلام حیدری با بیان این موضوع که امر به معروف و نهی از منکر در همه عرصه‌ها کارساز بوده و باید در زمینه‌های مختلف این واجب الهی نهادینه‌سازی شود، تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که در این مرکز دنبال می‌شود، بحث مطالبه‌گری مسجد محور در حوزه اجتماعی و مشکلات و آسیب‌های جدی محلات است‌؛ در همین راستا با بهره‌مندی از ظرفیت و تجربه‌ معتمدین و هیات امنای محلات و همچنین نیروهای تازه نفس‌ و با انگیزه جوان و هم افزایی ، تلاش می‌شود تا مشکلات محلات از طریق مساجد مرتفع گردد.

دبیر شورای امر به معروف مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، اظهار داشت: مساجد با مطالبه‌گری قانونمند و تحقق بُعد امر به معروف مسئولان توسط مردم، موجب تسهیل در فرایند خدمت‌رسانی و توجه ویژه مدیران نسبت به مطالبات و مشکلات موجود در جامعه ‌می شوند. 

حجت الاسلام حیدری، افزود: آنچه در این جلسه مصوب شد، طبق زمان‌بندی معین، الزام اجرایی خواهد داشت و نتیجه اقدامات صورت گرفته با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی، در یکی از مساجد‌ تشریح خواهد شد و بدین ترتیب مردم از نزدیک شاهد برطرف شدن بخشی از مسائل و مشکلات ‌محله خود در مساجد خواهند بود و‌ این پایگاه دینی به عنوان نماد جامعه اسلامی و نمونه عینی حاکمیت ارزش‌های اسلامی، شأن محوری خود را در حل و فصل مشکلات مردم نشان خواهد داد.

گفتنی‌‌است اجرای طرح مسئله شناسی مسجد‌محور محلات مشهد مقدس توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد و با حمایت فرمانداری مشهد مقدس از بهمن 1400آغاز و در محلات مختلف در حال اجرا است.

مشاهده A01_8510.JPG
A01_8510.JPG
مشاهده A01_8517.JPG
A01_8517.JPG
مشاهده A01_8524.JPG
A01_8524.JPG
مشاهده A01_8528.JPG
A01_8528.JPG
مشاهده A01_8539.JPG
A01_8539.JPG
مشاهده A01_8547.JPG
A01_8547.JPG
    بیان دیدگاه