امام جمعه مشهد، حضرت آیت‌ الله علم‌الهدی:

«استکبارستیزی» دشمن‌تراشی نیست، دشمن‌شناسی است

Untitled-1.jpg
2023-03-03 10:30:20

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه عبادی نماز جمعه دوازدهم اسفند که با حضور پرشور زائران و مجاوران در رواق امام خمینی^ حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: استمرار تقوا مبتنی بر وجود یک خاصیت باطنی و ریشه قلبی و درونی است. استمرار تقوا برای ما مطلوب است و باید برنامه زندگی ما شود.

ایشان ادامه داد: امام علی# در قالب یک بیان پرمحتوا فرمود شما را به تقوای خدا سفارش می‌کنم و دو خصوصیت اثباتی و سلبی را برای تقوا بیان می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: مجموعه خواسته‌های باطنی ما دو قسمت است که یک بخش امید و آرزو به یک مقام، حقیقت، قدرت و توانمندی است و بخش دیگر هراس و ترس از یک بیماری، شکست و دیگر مسائل در کمین است.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: امام علی# می‌فرماید به هر حقیقتی که می خواهید برسید ابزار آن تقوا است. وقتی با تقوا، آرزو کردید آن قدرت حقیقت و ضعیت بدون سختی و هراس به آن خواهید رسید و این خاصیت تقوا است. تقوا انسان را به قدرت خدا گره می‌زند اگر توان ما به توان خدا گره بخورد هیچ چیز توان ضربه زدن به ما را ندارد.

ایشان گفت: آن که مهم است بخش دوم فرمایش امیرالمومنین# است که سفارش می‌کند، تقوا را شعار باطن قرار دهید. شعار علامت دادن از یک دلبستگی عقیده و احساس است که یا در عرصه اثباتی است و یک حقیقت مثبت مثل دست خدا بر سرما خامنه ای رهبر ما است را بیان میکند و یا شعار سلبی است چنانکه مشت گره کرده می‌گوییم مرگ بر آمریکا. یعنی در باطن عقیده ای وجود دارد و احساس در گرو آن است و در مشت گره کرده نشان داده می‌شود.

امام جمعه مشهد گفت: اگر تقوا در عمق باور ما و تقوا شعار باطن قرار گرفت دیگر هیچ عمل خلاف تقوایی از ما صادر نخواهد شد.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن سالروز ولادت امام زمان$ در روز نیمه شعبان اظهار کرد: هجده سال است که اجتماع منتظران ظهور در این شهر برگزار می‌شود تا مشهدی‌ها حلول نور وجودی امام عصر(ارواحنا فداه) را به جد بزرگوارش امام رضا# تبریک بگویند. امسال هم در روز چهارشنبه ساعت 9 صبح برگزار می‌شود و از همه برادران و خواهران گرامی دعوت می‌کنم که در این آیین شرکت کنند و عشق و ارادتشان به امام زمان$ را پیش چشم امام هشتم# به تصویر بکشند.

ایشان افزود: در این مناسبت، عده‌ای از عناصر و عوامل ارتجاعی از ملی مذهبیون گرفته تا فتنه گران سال 1388 و پیروان دولت عبرت، پیامی را در فضای مجازی توسعه می‌دهند و تأکید دارند که نظام اسلامی نباید دشمن‌تراشی کند و با آمریکا درگیر شود. آیا این دشمن‌تراشی است؟ خیر، این دشمن‌شناسی است.

استکبار جهانی، دشمن حقیقی ملت ایران

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی، استکبار جهانی را دشمن حقیقی ملت ایران خواند و خاطرنشان کرد: آن زمان که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، آن‌ها متوجه شدند که کشوری را از حوزه تسلط خود از دست دادند و بر همین اساس، تلاش کردند تا کشور را دوباره به دست بیاورند. به همین دلیل، عباس امیرانتظام و جاسوسان دیگری را در دولت موقت به کار گرفتند اما با این حال، ملت ایران نشان داد که دل‌بسته انقلاب خود است و از آن دفاع می‌کند.

ایشان ادامه داد: پس از این و در گام بعد، آمریکا تلاش داشت تا این انقلاب حداقل به منطقه تسری پیدا نکند اما برخلاف این خواسته، هم‌اکنون این انقلاب به سرتاسر منطقه در حال تسری است. اینجاست که منابع اصلی درآمدی و ثروت ایالات‌متحده که از غارت اموال ملت‌های این منطقه به دست می‌آید، در خطر قرار می‌گیرد و مسیر زوال ایالات‌متحده آغاز می‌شود.

امام‌جمعه مشهد با بیان اینکه امروز در منطقه حرف اول را نظام ایران می‌زند و سیاست‌گذار قطعی در این منطقه، نظام اسلامی ملت ایران است، گفت: در این شرایط، آن‌ها یک قدم دیگر هم عقب‌نشینی کرده و به این باور رسیده‌اند که رقیب جدیدی در نظم نوین جهانی برایشان ایجاد شده که قدرت جهانی و کنترل امور عالم را فقط در حیطه شایستگی خدا و حجت او روی زمین می‌داند.

ایشان ابراز کرد: توسعه ارتباطات اقتضا می‌کند که جهان یک مدیر واحد داشته باشد و اندیشه انقلاب اسلامی آن است که این مدیر واحد، خدا و نماینده برحق او روی زمین است. اینجاست که پس تا می‌تواند تلاش می‌کند تا انقلاب را براندازی کند. مقام معظم رهبری فرمودند که جبهه انقلاب در برابر استکبار، همان جبهه توحیدی در برابر طاغوت است؛ یعنی هرچه از قوم عاد و ثمود می‌دانیم، امروزه در آمریکا و نظام سلطه متمرکز شده و در برابر آن هم انقلاب اسلامی در استمرار نهضت انبیا و اولیای الهی در برابر آن ایستاده است. این دشمن‌تراشی نیست بلکه دشمن‌شناسی است.

آیت‌الله علم‌الهدی در تشریح دو راهبرد دشمن در براندازی نظام اسلامی یادآور شد: امروز دشمن از هر ابزاری در فتنه و توطئه استفاده می‌کند تا این نظام را براندازی کند و اگر هم فتنه‌ای را از دستور کار خارج کرده، به خاطر آن است که باور دارد دیگر نمی‌تواند از آن بهره‌ای ببرد. امروزه جنگ ارزی و ترویج بدحجابی دو راهبرد ویژه دشمن است و باید با آن مقابله کرد.

برنامه دشمن برای اخلال ارزی در کشور

ایشان تصریح کرد: اخیراً در «دانشگاه جانز هاپکینز» آمریکا، اتاق شبیه‌سازی جنگ اقتصادی با ایران تشکیل شده و «مارک دوبوویتز» که فارغ‌التحصیل «دانشگاه اورشلیم» و از فرماندهان جنگ اقتصادی با ایران است، در آخرین توییت خود به صراحت اعلام کرده که دلار در ایران به 600 هزار ریال می‌رسد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: برادر من که سرمایه خود را در پناه دلار قرار دادی تا با معامله آن به سود برسی، بدان که بی‌اختیار تبدیل به سرباز و پیاده‌نظام آمریکا در این جنگ اقتصادی شده‌ای. بنده مرجع نیستم که یک عمل را حلال یا حرام بدانم اما تعجب من از برادری است که جنسی را تهیه می‌کند تا وقتی دلار گران‌تر شد، آن را به چند برابر قیمت بفروشد، برادر من، تو مسلمانی، این کار چه مبنایی دارد؟

ایشان با تأکید بر این‌که فتنه دوم در حوزه حجاب است، ابراز کرد: فضا را به جایی رسانده‌اند که هر نهاد حاکمیتی در این حوزه اقدام کند، چنین تلقی می‌شود که حجاب حکومتی است و بر این اساس، دیگر اقتدار امنیتی نظام نمی‌تواند در این عرصه میدان‌داری کند؛ امام راحل از روز اول، آمریکا را شیطان بزرگ خواندند. شیطان بزرگ از ابتدا هرچه توطئه کرده شکست خورده و در این دو توطئه هم شکست خواهد خورد. مدیران و مسئولان در تمام عرصه‌ها دست‌به‌کار هستند تا فتنه دشمن را خنثی کنند.

خواست فراگیر مردم، شرط نصرت الهی

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه هفت سوره مبارکه محمد@ خاطرنشان کرد: برادران و خواهران، در هشت سال دفاع مقدس همه دنیا به سر این نظام ریخت اما مردم به میدان آمدند و از انقلاب خود دفاع کردند. امروز هم‌چنین جنگ ناجوانمردانه‌ای حتی سخت‌تر از جنگ نظامی در جریان است اما بازهم اگر کمک مردم در کار باشد، دین خدا پیروز خواهد شد.

ایشان با بیان این‌که نصرت الهی وقتی وارد می‌شود که مردم در خواست یک هدف، متفق و هم‌نظر باشند، تأکید کرد: همان‌طور که در قرآن کریم هم برای نصرت الهی شرط گذاشته شده و فرموده «اِن تَنصُرُوا الله یَنصُرُکُم» یعنی اگر شما خدا را یاری کردید، خدا هم شما را یاری می‌کند.

ایشان ادامه داد: در مسئله حجاب همه شما برادران و خواهران باید بایستید و با جریان کشف حجاب مقابله کنید. در عرصه جنگ ارزی هم فراتر از در نظر گرفتن سود شخصی، نباید به امید گران شدن، ارز ذخیره کرد و باد به آتش دشمن رساند.

امام‌جمعه مشهد مقدس، دشمنی با اسلام را حقیقت امروز آمریکا دانست و خاطرنشان کرد: نظام اسلامی دشمن‌تراش نیست بلکه در برابر دشمنی مقاوم است و مقاومت می‌کند. رهبر بصیر و حکیم ما قهرمان مقاومت در برابر دشمنان و یک حکیم عارف و بصیر در جریان دشمن‌شناسی است و «مرگ بر آمریکا» که مردم بر زبان می‌رانند، در استمرار دشمن‌تراشی نیست زیرا این جنگ را نظام سلطه پیش از همه آغاز کرده و فلسفه وجودی خود را در گرو آن می‌داند.

منبع:Alamolhoda.com

 

    بیان دیدگاه