مدیرعامل بنیاد هدایت در جمع امامان محله موفق کشور؛

امام محله ظرفیت‌های حاکمیتی را پای کار مساجد می‌آورد

حجت‌الاسلام میرمحمدیان با تأکید بر اینکه اگر بنا باشد تمدن اسلامی برپا شود، باید مدل امامت محقق شود، گفت: برای تحقق مدل امامت نیز در نهایت باید ظرفیت‌های حاکمیتی را پای کار مساجد آورد.

Capture.JPG
2023-03-02 10:30:06

خبرگزاری شبستان، گروه مسجد و کانون‌های مساجد به نقل از بنیاد هدایت، حجت الاسلام «سیدناصر میرمحمدیان» در جمع امامان محله موفق کشور در مشهد مقدس با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی قرار گرفتن در یک پیچ تاریخی، اظهار کرد: حضرت آقا قبل‌تر می‌گفتند که ما یک پیچ تاریخی را در پیش داریم و اکنون می‌فرمایند در پیچ تاریخی قرار داریم و این مسیر تاریخ در حال چرخش است و در مواقعی سیر معمول خودش را از دست می‌دهد.

 

مدیرعامل بنیاد هدایت افزود: تاریخی که مدت‌ها میان دو امپراتوری روم و ایران دست به دست می‌شد، با ظهور پیامبر اسلام حضرت محمد@ مسیر این تاریخ تغییر یافت و امروز برای باری دیگر در یک برهه‌ای قرار داریم که مسیر تاریخ در حال تغییر است؛ امیدواریم این آخرین تغییر مسیر تاریخ به سمتی باشد که همه انسان‌ها منتظر آن هستند. این تغییر مسیر یک عنصر حیاتی دارد که باید در آن آرمان‌ها و اهداف‌مان را در نظر بگیریم‌.

حجت الاسلام میرمحمدیان با بیان اینکه در عصر روشنگری قرار بر این بود که خدا از زندگی بشر حذف شود، گفت: این عصر مقام انسان را تا اسفل سافلین پایین آورد تاجایی‌که در آن بدترین قبح های تاریخی اتفاق افتاد و کلیه جنایت‌هایی که انسان‌ها در طول تاریخ انجام می‌دادند یکجا در این عصر در حال انجام شدن است.

وی عصر روشنگری را به عصر تاریکی تعبیر و بیان کرد: در عصر تاریکی امامان بشر کسانی هستند که قصد حذف خداوند از زندگی انسان‌ها را دارند چراکه در عصر تاریکی هم بشر به امام و ولی نیاز دارد اما ولی آنان طاغوت است.

مدیرعامل بنیاد هدایت همچنین ابراز کرد: لحظات حساس تاریخ را اگر انسان قدر نداند، بعدها افسوس خواهد خورد؛ چراکه شرایط مردم کوفه در زمان ابن زیاد نیز شرایط پیچیده‌ و سختی بود که منجر به رها شدن حضرت مسلم و اتفاقات بعدی شد و بدانید کسانی هم در تاریخ ما را قضاوت خواهند کرد که در این شرایط حساس چه کردیم.

حجت الاسلام میرمحمدیان با بیان اینکه ما اکنون در یک پیچ تاریخی جدی قرار داریم، ابراز کرد: ان شاءالله قرار است مسیر تاریخ تغییر کند و زمین قرار است به بندگان صالح خدا برسد و این بندگان طبق آیه خداوند همان مستضعفان هستند که روزی گرد پیغمبر@ جمع شدند و ثروتمندان خطاب به حضرت می‌گفتند اینها را از دورت پراکنده کن ما می آییم و گردت جمع می‌شویم اما پیامبر نپذیرفتند و گفتند این‌ها یاران اصلی من هستند؛ بعد از ایشان امیرالمؤمنین# نیز به مالک نامه نوشتند و گفتند فقرا کم دردسر و پر فایده هستند و ثروتمندان روز حادثه تو را جا می‌گذارند، اما بدان این فقرا تا انتهای مسیر پای تو خواهند ماند و حضرت امام^ نیز گفتند انقلاب ما انقلاب کوخ نشینان است و ولی نعمت ما این فقرا هستند و با این‌هاست که انقلاب کردیم و با همین افراد است که انقلاب باقی می‌ماند.

حجت الاسلام میرمحمدیان ادامه داد: همین قشری که مردم و دیگران آن‌ها را ضعیف می‌پندارند قرار است حاکم زمین شوند و برای اینکه این اتفاق رخ دهد، الگو و مدل نیاز است و این مدل غیر از مدل امامت نمی‌تواند باشد و خداوند نیز در روز غدیر این مدل را انتخاب کرد و تا قیامت هم هیچ راهی به جز احیای امامت وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه احیای امامت به امامی همچون امام خمینی^ نیاز داشت، گفت: عده‌ای از جوانان گرد امام جمع شدند و جان خود را فدا کردند تا حرف امام زمین نماند و همین باعث پیروزی امام و انقلاب شد.

مدیرعامل بنیاد هدایت با بیان اینکه این امامت در لایه میانی نیز باید پیروز شود، اظهار کرد: شما امامان پیشقراولانی هستید که باید ثابت کنید الگوی امامت هم شدنی و هم بهترین است و بدانید سیستم امامت اگر کارآمد عمل کند همه را مجذوب خود خواهد کرد.

وی با بیان اینکه اگر بنا باشد تمدن اسلامی برپا شود باید مدل امامت محقق شود، خاطرنشان کرد: تسهیل‌گری، جامعه‌ای بدون رأس تولید می‌کند و بلعکس مدل امامت جامعه‌ای با رأس تولید می‌کند؛ جامعه‌ای که دیکتاتوری نیست. در مدل غربی دو چیز در جامعه وجود دارد یکی قدرت و دیگری ثروت است و نظامات اداری قدرت یا ثروت توزیع می‌کنند اما در نظام ولایی به‌جای قدرت، محبت جایگزین می‌شود.

    بیان دیدگاه