تودیع و معارفه امام جماعت مسجد «امام رضا علیه السلام» محله‌ رضا‌شهر مشهد‌مقدس

بیست و هفتم بهمن‌ ماه مراسم معارفه امام جدید مسجد  «امام رضا علیه السلام» محله رضا شهر مشهد مقدس، و تکریم و تودیع امام پیشین، برگزار شد.

photo_2023-02-20_14-08-50.jpg
2023-02-20 13:38:09

به گزارش روابط‌‌ عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، بیست و هفتم  بهمن ماه مراسم تودیع حجت‌الاسلام و المسلمین طباطبائی، مدیر و امام‌ جماعت سابق و معارفه حجت‌الاسلام و المسلمین مهران فرد، مدیر و امام‌ جدید مسجد «امام رضا علیه السلام» واقع بولوار پیروزی15 محله رضا‌شهر مشهد‌ مقدس، با حضور مسؤلین مرکز و امور مساجد ناحیه شهید تقی‌پور و جمعی از نمازگزاران و هیئت امنا برگزار شد.


در این مراسم که با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید آغاز شد، حجت‌الاسلام و المسلمین امامی مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان با اشاره به کارکرد مساجد در پرورش نیروهای متعهد، گفت: با تاسیس حکومت اسلامی مهم‌ترین مراکز تجمع، عبادت، آموزش معارف دینی و علمی، تصمیم‌ گیری و سایر مسائل مهم مسلمانان، مساجد بوده است. در جریان انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی ^ کوشید مساجد را احیا نماید. در این میان، جذب نوجوانان و جوانان به عنوان آینده ‌سازان جامعه اسلامی بسیار اساسی به نظر می ‌رسد.

ایشان در ادامه افزود: مسجد می‌تواند شخصیت نوجوان و جوان را مطابق آموزه‌ های دینی، بارور و روح خداجویی و عدالت ‌خواهی را در اعماق وجود آنان ریشه ‌دار سازد. پس لازم است راهکارهای جذب جوانان و هدایت آنان به مساجد، شناسایی و مورد اهتمام قرار گیرد تا به تدریج زمینه‌های حضور فعال‌تر این قشر جامعه در مساجد فراهم گردد.

حجت الاسلام و المسلمین امامی تصریح کرد: جوان و نوجوان تمایل دارد در اجتماع ایفای نقش کند و دیگران به نظرات او توجه داشته باشند. مسجد اگر کانون توجه به این قشر باشد،می تواند به عنوان بستر زمینه ساز حضور گرم و فعال آنان تلقی شود.در این میان، برخورد مناسب از سوی امام جماعت و دیگر امنای مسجد و استقبال از پیشنهادها و برنامه‌‌های جوانان می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

حجت‌الاسلام موذنی کارشناس مسئول امور مساجد ناحیه شهید تقی پور نیز در این مراسم  گفت: مسجد، هدایت فکرى و تربیتى نیروهاى جامعه را بر دوش دارد. در سایه رفت و آمد به پایگاه دینی، خلق و خویها و آداب و منش‏هاى افراد تا حد زیادى آشکار می‏شود. این شناسایى در روابط افراد با یکدیگر سازنده و مؤثر است. حاکمیت اسلامى نیز می‏تواند از این رهگذر، نیروهاى متعهد و مورد نیاز خود را بشناسد.

گفتنی است در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات حجت‌الاسلام و المسلمین طباطبائی امام پیشین مسجد امام رضا علیه‌السلام‌، با قرائت حکمی حجت‌الاسلام و المسلمین مهران فرد بعنوان مدیر و امام جماعت جدید به نمازگزاران‌ معرفی شد.

مشاهده 2222.jpg
2222.jpg
مشاهده photo_۲۰۲۳-۰۲-۱۹_۱۱-۰۸-۲۷ (2).jpg
photo_۲۰۲۳-۰۲-۱۹_۱۱-۰۸-۲۷ (2).jpg
مشاهده photo_۲۰۲۳-۰۲-۱۹_۱۱-۰۸-۲۷.jpg
photo_۲۰۲۳-۰۲-۱۹_۱۱-۰۸-۲۷.jpg
مشاهده photo_۲۰۲۳-۰۲-۱۹_۱۱-۰۸-۲۸ (2).jpg
photo_۲۰۲۳-۰۲-۱۹_۱۱-۰۸-۲۸ (2).jpg
    بیان دیدگاه