تودیع و معارفه امام جماعت مسجد «حضرت امیرالمومنین ابی الائمه علیهم السلام» محله‌‌طلاب مشهد‌مقدس

سی‌ام بهمن ماه مراسم تکریم و تودیع امام پیشین مسجد «حضرت امیرالمومنین ابی‌الائمه علیهم السلام» محله طلاب مشهد مقدس، و معارفه امام جدید این مسجد، برگزار شد.

photo_۲۰۲۳-۰۲-۲۰_۱۳-۳۰-۴۲.jpg
2023-02-20 12:40:42

به گزارش روابط‌‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، سی‌ام بهمن‌ماه مراسم تودیع حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی، مدیر و امام‌ جماعت سابق و معارفه حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی حاتمی، مدیر و امام‌ جدید مسجد «حضرت امیرالمومنین ‌ابی‌الائمه علیه‌السلام» واقع در‌ خیابان مفتح34 محله طلاب مشهد‌ مقدس، با حضور مسؤلین مرکز و امور مساجد ناحیه شهید کامیاب و جمعی از نمازگزاران و هیئت امنا برگزار شد.

در این مراسم که با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید آغاز شد، حجت‌الاسلام و المسلمین امامی، معاون اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان ضمن بیان مطالبی دربارۀ خصوصیّات مسجد تراز انقلاب اسلامی، بر ضرورت پویایی مسجد و حضور هرچه بیشتر جوانان و نوجوانان در آن تأکید نمود و مطالعۀ دو کتاب «تندتر از عقربه‌ها حرکت کن» و «ستاره‌ها چیدنی نیستند» با محتوای امیدبخشی و تکیه بر توان داخلی و همچنین پاسخگویی به شبهات مطرح روز دربارۀ حجاب و عفاف را به اهالی مسجد، خصوصاً جوانان و نوجوانان پیشنهاد کرد.

در ادامۀ مراسم، حجت‌الاسلام و المسلمین حاج سید اسماعیل حاتمی، ضمن تشکّر از تلاش‌های حجت‌الاسلام و المسلمین سید مجتبی حسینی، امام جماعت سابق این مسجد، اظهار داشت: این مسجد با قدمت هفتاد ساله، بیشترین شهید را در دوران دفاع مقدّس به نظام جمهوری اسلامی تقدیم نموده است و اهالی آن همواره در امور خیر و خدمات اجتماعی و رسیدگی به محرومین پیشتاز بوده‌اند.

در پایان مراسم، حکم حجت‌الاسلام و المسلمین سید اسماعیل حسینی حاتمی، به عنوان مدیر و امام جماعت این مسجد و محلّه تقدیم شده و از زحمات حجت‌الاسلام و المسلمین سید مجتبی حسینی که در طیّ 7 سال مدیریت و امامت در این مسجد، تلاش‌های فراوانی در عرصه‌های گوناگون فرهنگی و اجتماعی از جمله تهیه بسته‌های معیشتی، جهیزیه برای نیازمندان، اعزام ارزان زائران عتبات و... داشته، قدردانی شد.

گفتنی است، حجت‌الاسلام و المسلمین حاتمی که سابقۀ سالها فعالیت و دبیری هیأت امناء در همین مسجد را دارد، از دانش‌آموختگان حوزۀ علمیۀ خراسان تا مقطع خارج و همچنین دانشگاه علوم اسلامی رضوی بوده و از مبلّغین و وعّاظ فعّال و به‌نام خراسان است.

مشاهده cWYyd0YxRjcwbk81R0VYTUJadUxwZz09OjrFrdCkxb7Si8W4wp1rGsWh.jpg
cWYyd0YxRjcwbk81R0VYTUJadUxwZz09OjrFrdCkxb7Si8W4wp1rGsWh.jpg
مشاهده photo_۲۰۲۳-۰۲-۱۹_۲۱-۳۰-۳۸.jpg
photo_۲۰۲۳-۰۲-۱۹_۲۱-۳۰-۳۸.jpg
    بیان دیدگاه