پیام تسلیت به مناسبت درگذشت امام محترم جماعت

پیام تسلیت مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان به مناسبت درگذشت مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین محمدابراهیم طالبیان شریف 

photo_2023-02-08_10-55-32.jpg
2023-01-31 08:39:02

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

با خبر شدیم که روح پاک عالم پرتلاش و خدوم، مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین محمدابراهیم طالبیان‌شریف رحمت‌الله‌علیه به ملکوت اعلی پیوست.
آن فاضل مردمی و مجاهد، با سابقه فعالیت 70 ساله خود در خدمت به اسلام، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران، چه قبل از انقلاب که با فعالیت‌های فراوان خود، جزء مبارزین سرسخت برای سرنگونی رژیم منحوس شاهنشاهی بود و چه بعد از انقلاب، دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کرد.

بخشی ازفعالیت‌های ایشان در طول عمر پربرکتشان عبارتند از:

  •  حضور در جبهه حق علیه باطل به عنوان روحانی و همچنین عضو جمعیت هلال احمر 
  •  عضو دفتر شورای ائمه جماعات مشهد 
  •  15 سال عضویت در دفتر آیت الله شیرازی، امام جمعه وقت مشهد،چهارراه زرینه
  • 20 سال امام جماعت مسجد زینبیه سلام الله‌ علیها، خیابان شهید مطهری شمالی
  • 10 سال امام جماعت مسجد امام حسن عسکری علیه‌ السلام، خیابان آیت الله بهجت
  • 40 سال روحانی کاروان حج 

در کنار این فعالیت‌ها می‌توان به‌ روضه خوانی و برگزاری مستمر جلسات قرآن در مشهد و مناطق حاشیه شهر و همچنین روستاهای حسن آباد، فریزی، ... و رسیدگی به مسائل شرعی مردم این مناطق اشاره نمود.

علاوه بر این، ایشان افتخار تلمذ نزد بزرگانی همچون میرزا جواد آقا تهرانی، آیت‌الله قزوینی را داشتند و در خصوص مسائل طلاب و رسیدگی به احکام شرعی مراجعین، همکاری نزدیکی با آیت الله سیدان نمودند. نکته قابل توجه، دوستی ایشان با رهبر معظم انقلاب است که چند سال پیش، دفتر معظم له در مشهد از ایشان برای ثبت خاطراتشان با رهبری دعوت به عمل آورد.

 در کتابی که حجت الاسلام حسن طالبیان، در زمینه شخصیت‌های برجسته استانی و کشوری نوشته‌اند، خاطراتی از ایشان نیز نگاشته شده است.

مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، ضمن عرض تسلیت این ضایعۀ اسفناک به خانوادۀ آن مرحوم، اهالی مساجد و همۀ علاقمندانش، از درگاه ایزد متعال همنشینی با اجداد طاهرینش در اعلی علیین مسألت می‌نماید.

    بیان دیدگاه