حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان:

دهه فجر، نماد پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی است

1.JPG
2023-01-31 08:24:35

مقام معظم رهبری:
انقلاب اسلامی یک حقیقت و برخاسته‌ی از یک سنت الهی است؛ این را نمیشود از بین برد و یا متزلزل کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های‌ خراسان، حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع ریاست محترم این مرکز با اشاره به اینکه دهه فجر یادآور روزهای پایداری ملت بصیر و دیندار ایران و خروش مردم انقلابی در سایه رهنمودهای حیات‌بخش حضرت امام خمینی ^ است، گفت: موضوع انقلاب و تشکیل نظام مبتنی بر نگاه دینی همواره یکی از دغدغه‌های انبیا الهی بوده و جریان انقلاب در سال 42 به رهبری امام خمینی^، مبتنی بر همین‌ گفتمان به پیروزی رسید. از نظر حضرت امام ^ باید اجتماع ایران و رواج و همراهی شعار با شعور به عنوان بستر اصلی انقلاب تحقق یابد تا از رهگذر فراگیر شدن نهضت در کلیه اقشار، حکومت عدل اسلامی ایجاد گردد.

ایشان در ادامه ‌افزود: امروز زنده نگه‌ داشتن یاد و خاطره دهه‌فجر و پاسداشت ارزش‌ها و آرمان‌های‌ انقلاب کمتر از انقلاب‌ اسلامی نیست‌ و بزرگداشت ایام‌الله‌ دهه‌فجر، پاسداری از ارزش‌هایی است که برای آن جانفشانی‌ها شد و این حقیقت رسالت ما را در این ایام سنگین‌تر خواهد کرد.
ریاست محترم مرکز با اشاره به توطئه‌ها و تحریم‌های دشمنان در شرایط کنونی، تصریح کرد: تبلیغات سوء در زمینه تحریم‌های اقتصادی نشان‌دهنده ضعف و استیصال آنها در برابر نظام جمهوری اسلامی است؛ از این رو مردم و مسئولان باید با همدلی و وحدت هر چه بیشتر برنامه‌های گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی را برگزار کنند.

در طرح فجرآفرینان 3 برنامه‌های متنوعی به مساجد ارائه شده است

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع بیان کرد: این مرکز به دلیل اهمیت دهه‌فجر انقلاب اسلامی یک قرارگاه مرکزی و تعدادی قرارگاه اقماری در آحاد شهرستان‌های استان‌های خراسان و نواحی مشهد مقدس منطبق بر ستاد مناسبت‌ها تشکیل داد که برنامه‌های متنوعی را در این ایام تدارک دیده است.

ایشان در ادامه افزود: ارائه 51 برنامه در قالب طرح فجر آفرینان3 وتولید نرم افزار آفلاین آن‌، دسته‌بندی مساجد با عنوان قرار‌گاه در مشهد‌مقدس ، فضا‌سازی همسنگرا‌ن مسجدی در سطح شهر، ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی و مشاوره‌ای و فضاسازی ویژه مساجد نقش آفرین در انقلاب بخشی از این برنامه‌ها است .

ریاست محترم مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان گفت: بر مبنای پنج محور اصول،امهات و مبانی انقلاب اسلامی، مقابله با امور مورد تحریف دشمن و بزک پهلوی، تاکید ویژه بر دستاوردهای انقلاب اسلامی‌، ریشه‌یابی مشکلات کشور، دستاوردهای دولت و مقابله با بزک سایر کشورها بسته‌های محتوایی و مجموعه‌های نمایشگاهی متعددی ایجاد شده است.

حضور پرشورمسجدی ها در راهپیمایی یوم الله 22بهمن به صورت نشاندار و با پرچم خود مسجد

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع گفت: امسال حضور پرشورمسجدی‌ها در راهپیمایی یوم الله 22بهمن به صورت نشاندار و با پرچم خود مسجد صورت خواهد گرفت؛ لذا طراحی و توزیع این پارچه نوشته‌ها درسطح سه استان در دستور کار قرار گرفته است.

ایشان در پایان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت حضور در راهپیمایی 22بهمن تصریح کرد: حضور پرشور مردم در روز پیروزی انقلاب اسلامی بهترین پاسخ در برابر یاوه گویی‌های دشمنان اسلام و انقلاب و ندای آزادی ملت بزرگ ایران است.

    بیان دیدگاه