برگزاری همایش فجرآفرینان مساجد ناحیه شهید تقی پور

 در آستانه ایام الله دهه‌فجر با حضور جمعی از مسئولین مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، همایش فجر‌آفرینان با شرکت ائمه جماعات ناحیه شهید تقی‌پور، در مسجد حضرت عباس علیه السلام  بولوار شاهد برگزار شد.

6.jpg
2023-02-02 12:58:44

به گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام امامی معاون اجرایی این مرکز در‌ همایش فجرآفرینان مساجد ناحیه شهید تقی‌پور ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر‌ و تبریک اعیاد، کلید سعادت و موفقیت کشور را در گوش دادن به فرامین مقام معظم رهبری دانست و گفت: تبعیت از دستورات رهبر معظم انقلاب را باید سرلوحه کار خود قرار دهیم تا برای رساندن کشور به پیشرفت و ترقی گام برداریم.

ایشان در ادامه افزود: یکی از موضوعات اساسی، تبدیل علم به گفتمان اصلی جامعه است که به تبع آن فضای مساعدی برای تولید علم و فناوری ایجاد می شود.  استفاده از شبکه گسترده مساجد که همچنان از کانون‌های اصلی اجتماع و محل رجوع اقشار مختلف جامعه است از ظرفیت بالایی برای ترویج علم برخوردار است.

حجت الاسلام امامی تصریح کرد: در راهبرد کلان ‌برایفای نقش فعال‌تر این نهاد دینی به عنوان پایگاه‌ علمی و فرهنگی در ترویج و انتشار علم در سطح عموم مردم تأکید شده است به نحوی که می توانند مفاهیم اساسی را به زبان ساده به عموم مردم  ارائه و به عمومی‌سازی علم در جامعه کمک کنند.

حجت الاسلام احمد‌نیا معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان که از مدعوین این همایش بود با گرامیداشت ایام الله دهه فجر و یاد و خاطره شهدای انقلاب گفت: ما در دورانی بسر می‌بریم که جبهه حق و امام حق هیچ قدرتی مثل امروز نداشته است.با توجه به ورود همه جانبه دشمن در عرصه جنگ ترکیبی حجت بر ما تمام شده و مهمترین وظیفه در شرایط کنونی انتشار اخبار در عرصه جنگ نرم و بازتاب رسانه‌ای این اقدامات است.

ایشان در ادامه افزود: بنا بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب اتفاقات اخیر، طبیعت یک راه سخت و دشوار است؛ لذا بیانیه «گام دوم انقلاب» را  در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی خطاب به ملت ایران صادر کردند. تمدن نوین اسلامی باید مردم پایه باشد و تک تک آحاد جامعه در تغییر سرنوشتشان سهیم باشند . 

حجت الاسلام احمد‌نیا تصریح کرد: آیت الله علم الهدی نماینده معزز ولی فقیه در دیدار اخیر فرمودند یکی از نقشه‌های دشمن برای کشور عزیزمان ایران نا‌امید‌کردن مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی است.دشمن سعی دارد تا خدمات ارزنده انقلاب اسلامی به مردم را کم رنگ جلوه داده  و به گونه‌ای در ذهن مردم این اقدام را تداعی کند که نظام اسلامی ناکارآمد است و این وظیفه ما است که با سعی و تلاش و کار رسانه ای این اجازه را به دشمن ندهیم.

ایشان در پایان گفت : اعتکاف امسال بهترین فرصت برای تبیین و روشنگری است و باید سعی شود جشن‌ها و برنامه‌ها‌ به بیرون از فضای مسجد برده شود و با ثبت گزارشات در سامانه رواق مسجدنا به انعکاس انقلابی‌بودن این مراسم کمک شود.

مشاهده 10.jpg
10.jpg
مشاهده 4.jpg
4.jpg
مشاهده 5.jpg
5.jpg
مشاهده 7.jpg
7.jpg
مشاهده 8.jpg
8.jpg
مشاهده 9.jpg
9.jpg
    بیان دیدگاه