رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی:

تمام مساجد خراسان جنوبی از مسیر مصرف گاز خارج شدند

حجت الاسلام مطهری‌مقدم گفت: با عنایت به مصوبه ستاد بحران استان مبنی بر صرفه جویی مصرف گاز به دلیل استمرار برودت هوا توصیه شده است تا سیستم گرمایشی مساجد تا اطلاع ثانویه قطع شود 

photo2969193736.jpg
2023-01-23 00:27:43

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی، حجت الاسلام مطهری‌مقدم رئیس این مرکز با بیان اینکه تا 25 دی ماه تعدادی از مساجد گاز داشتند، افزود: از چند روز گذشته گاز تمامی مساجد در راستای صرفه جویی قطع شده است.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی افزود: پیش از این هم در زمان اوج مصرف نیز، سوخت انرژی در مساجد تنها در زمان اقامه نماز و با حداقل فاصله زمانی مصرف میشد که طبق بررسی های صورت گرفته مساجد در خصوص مصرف گاز رعایت لازم را دارند.

وی تصریح کرد: مساجد باید برای تامین گرمایش از سوخت جایگزین استفاده کنند و مساجدی که خودسرانه اقدام به برقراری گاز کرده اند گاز آنها به محض اطلاع پلمپ شده است.

حجت الاسلام مطهری مقدم گفت: تصمیمات اتخاذ شده درخصوص قطعی گاز، بر اساس اولویت قطع گاز انجام شده تا بخش خانگی دچار مشکل نشوند.

وی با بیان اینکه تعداد مساجد حدود دو هزار مسجد است، یادآور شد: در سامانه تعداد یک هزار و 824 مسجد ثبت و جانمایی شده است، که برخی مساجد بین راهی و نظامی محوری نیستند و تنها در 730 مسجد فعال اقامه نماز در دستور کار است.

او در پایان گفت: توصیه می‌شود مؤمنین و نمازگزاران جهت اقامه نماز با لباس گرم به مسجد مشرف شوند و فریضه نماز جماعت را در کمترین زمان ممکن اقامه کنند.

    بیان دیدگاه