برگزاری جلسه توجیهی نذر هشتم با میزبانی مسجدالرضا علیه‌‌ السلام

یازدهم دی ماه جلسه توجیهی بیست و هفتمین مرحله پویش نذر هشتم در مسجد الرضا‌ علیه السلام واقع در بلوار مصلی مشهد مقدس برگزار شد.

1.JPG
2023-01-04 18:45:00

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی این مرکز و سازمان زندان‌های خراسان رضوی جلسه توجیهی نذر هشتم با حضورمسئولان و جمعی از ائمه جماعات مساجد ناحیه شهید کامیاب برگزار شد.

حجت الاسلام اسماعیلی مدیر فرهنگی مرکز، با اشاره به نقش تاثیرگذار ائمه جماعات در تبیین اهداف این پویش مردمی افزود: در این طرح،  پیوند معنوی فرد آزاد شده با مسجد حفظ و از حمایت‌های معنوی جهت بازگشت به اجتماع برخوردار خواهد شد.

مقدسی رئیس مددکاری زندان مشهد در بخشی از سخنان خود گفت: این پویش مردمی برای نخستین بار در مشهد ‌و با هماهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد رقم خورد که به نیت امام هشتم علی‌بن‌موسی‌الرضا علیهم السلام هر ماه حداقل 8 زندانی نیازمند آزاد و به کانون خانواده باز می گردند.

ایشان افزود: نذر هشتم در قالب سه فرآیند قبل آزادی، آزادی و بعد آزادی تعریف می شود. قبل از آزادی توسط کمیته‌ای در زندان متشکل از روان شناسان، مددکاران اجتماعی، قضائی و روحانیون فرهنگی، فرد شناسائی و به کمیته نذر هشتم معرفی می شود.

وی در ادامه بیان کرد:در این کمیته با انجام پایش‌های تخصصی حداقل 8 نفر برگزیده و با حضور ائمه جماعات و خیرین شرکت کننده طی مراسمی از زندان آزاد می شوند.بعد از آزادی، با هماهنگی امور مساجد، با هدف بازگرداندن شخص به چرخه اجتماع‌، فرد به امام جماعت محله معرفی تا علاوه بر بهره‌گیری از آموزه‌های دینی، حمایت‌های معنوی، فرهنگی و...  با استفاده از ظرفیت محله در مورد ایشان صورت گیرد.

مشاهده A01_5139.JPG
A01_5139.JPG
مشاهده A01_5141.JPG
A01_5141.JPG
مشاهده A01_5143.JPG
A01_5143.JPG
    بیان دیدگاه