حجت‌الاسلام‌والمسلمین صدیقی؛

جهاد تبیین باید به برنامه عمومی در مساجد تبدیل شود

امام‌جمعه موقت تهران با بیان‌اینکه برای جهاد تبیین نباید منتظر مناسبت‌ها ماند، گفت: مساجد و ائمه‌جماعات از فرصت فاطمیه برای این جهاد استفاده مطلوبی داشتند اما جهاد تبیین باید به برنامه عمومی در مساجد تبدیل شود.

1.JPG
2022-12-28 12:51:44

حجت‌الاسلام والمسلمین «کاظم صدیقی» در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه جهاد تبیین را نباید فقط به عنوان یک شعار دید، اظهار کرد: البته که انقلاب و انقلابی‌گری به شعار نیاز دارد ولی نباید در همین حد باقی بماند.

امام جمعه موقت تهران افزود: مناسبت‌های مذهبی بهترین فرصت برای جهاد تبیین است و ضرورت دارد همه مراکز دینی از این فرصت استفاده کنند.

وی اضافه کرد: الحمدالله با تلاش علما و ائمه جماعات و همه دلسوزان انقلاب اسلامی، مراکز دینی مثل مساجد در ایام فاطمیه جهاد تبیین را به خوبی انجام داده اند.

حجت الاسلام صدیقی ادامه داد: جهاد تبیین را باید به برنامه عمومی در مساجد تبدیل کرد تا همانطور که مردم همه روزه برنامه قرائت یک صفحه از قرآن را دنبال و در‌ آن مشارکت می کنند، منتظر و مخاطب یک برنامه در اشکال مختلف اما مرتبط با تبیین نیز باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای جهاد تبیین نباید منتظر مناسبت ها ماند و حتی در برگزاری برنامه هایی همچون دعای کمیل و دعای ندبه یا حلقه های صالحین بسیج در مساجد نیز باید تبیین را با جدیت دنبال کرد.

    بیان دیدگاه