برگزاری «نشست سراسری دبیران مراکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان‌های خراسان رضوی»

یکشنبه 20 آذرماه «نشست سراسری دبیران مراکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان‌های خراسان رضوی» با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین مهدوی ارفع ریاست محترم مرکز و تنی چند از مسئولین در مشهد مقدس برگزار گردید.

1.jpg
2022-12-14 09:51:21

به گزارش روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، یکشنبه 20 آذرماه «نشست سراسری دبیران مراکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان‌های خراسان رضوی» با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین مهدوی ارفع ریاست محترم مرکز و تنی چند از مسئولین در مشهد مقدس برگزار گردید.
در این دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع با اشاره به ظرفیت بالای مساجد در پیشبرد امور جامعه، گفت: در فضای مدیریتی سه وظیفه مهم برعهده دبیران قرار دارد که عبارتند از: مجموعه اقدامات در قالب مدیریت در مسجد، بر مسجد، از مسجد که البته لازمه تمامی این موارد وجود آماری دقیق و بروز است تا بر مبنای یک تحلیل جامع آماری بتوان به یک برنامه ریزی صحیح و منسجم دست یافت.
ایشان در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی و حضرت امام^در مورد اهمیت مساجد افزود: با تحلیل صحیح و احاطه کامل به مسائل مسجد می توان از طریق شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های مردمی، مدیریت محله را از مساجد انجام داد. در همین راستا برای ورود هیئت امنا به عرصه اجتماعی و بیرونی باید در نهاد‌ها برای این افراد موقعیت ایجاد کرد و این واقعیتی است که امروزه در بسیاری از سیاست گذاری‌ها و برنامه‌ریزیهای کلان از آن استفاده می شود.
درابتدای این جلسه حجت‌الاسلام احمدنیا معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز گفت: مسجد باید محور جامعه اسلامی باشد.مسجد بهترین نهاد، جهت شناسایی مسائل و مشکلات محلات و ارائه راهکار در جهت رفع آن‌ها می باشد.
ایشان در ادامه با اشاره به سه طرح؛ مساله شناسی محلات، پایگاه ازدواج آسان و فرزندآوری و پیوند مدرسه و مسجد افزود: در بحث مساله شناسی محلات که اجرای آن از بهمن 1400آغاز شد تاکنون بخش عمده‌ای از مسائل و مشکلات 18 محله مشهد با محوریت مساجد برطرف گردید.
وی ادامه داد:طرح پایگاه ازدواج آسان و فرزند آوری در 17استان کشور با پشتیبانی مشهد در حال انجام است و انتظار است در شهرستان‌ها نیز این فعالیت ها به صورت یک نهاد قانونی ثبت و اجرا شود.
در این نشست حجت‌الاسلام حیدری دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر ضمن بیان مصادیق این فریضه الهی گفت: یکی از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر توسط مردم از مسئولان صورت می گیرد که طرح مساله شناسی شهید اصلانی نامگذاری شده است.در این طرح، مشکلات محلات با محوریت مساجد‌ تا حصول نتیجه پیگیری می شود.
حجت الاسلام امامی معاون اجرائی مرکز، کلید سعادت و موفقیت کشور را درگوش دادن به فرامین مقام معظم رهبری دانست و اظهارکرد: تبعیت از دستورات رهبر معظم انقلاب را باید سرلوحه کار خود قرار دهیم تا برای رساندن کشور به پیشرفت و ترقی گام برداریم.ایشان در ادامه به برخی نکات طرح هجرت از جمله جابجایی نیروهای این طرح با هماهنگی ائمه جمعه و دبیران مرکز،افزایش حق الزحمه طرح هدایت و کوثر و طرح هدفمندی شهریه‌ها اشاره نمود.
در پایان حجت الاسلام محمد امامی مدیر اجرایی شهرستان‌های خراسان رضوی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با جنگ ترکیبی دشمن،گفت:طرح شبکه ‌سازی دهه هشتادی ها  و همچنین ائمه جماعات جهت انتقال تجربیات از الزامات پیش رو است.
با توجه به جنگ ترکیبی دشمن و سرمایه گذاری ویژه بر روی قشر نوجوان و جوان باید در مدارس و مساجد، با ایجاد برنامه‌های آموزشی مدون ضمن ارتباط‌گیری مناسب، یک کار تشکیلاتی و منسجم انجام داد.

مشاهده A01_4302.JPG
A01_4302.JPG
مشاهده A01_4305.JPG
A01_4305.JPG
مشاهده A01_4309.JPG
A01_4309.JPG
مشاهده A01_4317.JPG
A01_4317.JPG
مشاهده A01_4324.JPG
A01_4324.JPG
مشاهده A01_4341.JPG
A01_4341.JPG
مشاهده A01_4347.JPG
A01_4347.JPG
مشاهده A01_4357.JPG
A01_4357.JPG
مشاهده photo_۲۰۲۲-۱۲-۱۲_۱۰-۴۲-۲۹.jpg
photo_۲۰۲۲-۱۲-۱۲_۱۰-۴۲-۲۹.jpg
    بیان دیدگاه