حجت الاسلام والمسلمین طائب؛

مساجد را به‌طور نرم‌افزاری از ما گرفتند!/ مسجد پایگاه جهاد تبیین است

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمّار با اشاره به نقش بی‌بدیل مسجد در عرصه جهاد تبیین، گفت: مساجد را از ما گرفتند نه به صورت سخت‌افزاری بلکه به صورت نرم‌افزاری آنها را تصرف کردند؛ همان‌گونه که آدم را از بهشت راندند.

Capture.JPG
2022-12-04 13:03:02

خبرگزاری شبستان، گروه مسجد و کانون‌های مساجد: نشست ملی «جهاد تبیین» به یاد شهید مدافع امنیت با عنوان «آرمان عزیز» از امروز (شنبه، 12 آذرماه) به منظور هماهنگی شبکه امامان محله کشور در مجتمع فرهنگی نور قم آغاز شد.

بنابر این گزارش، حجت الاسلام والمسلمین «مهدی طائب» در مراسم افتتاحیه این نشست، جهاد تبیین را اقدامی در برابر هجوم تحریف توصیف کرد و گفت: کار دشمن تحریف است و جهاد تبیین به معنی شکست این تحریف است. دشمن اگر اسلحه ای هم به کار می برد در جهت تکمیل تحریف است. این موضوع را در ماجرای حضرت آدم# و شیطان هم می بینیم؛ شیطان علیه او اسلحه ای به کار نبرد بلکه با قلب واقعیت و تحریف کار خود را پیش برد.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمّار با اشاره به آیه «فَوَسْوَسَ إِلَیْهِ الشَّیْطَانُ قَالَ یَا آدَمُ هَلْ أَدُلُّکَ عَلَى شَجَرَةِ الْخُلْدِ وَمُلْکٍ لَا یَبْلَى»، افزود: هر کس علیه حق کار می کند شاگرد شیطان است. آنچه سخنان شیطان را برای آدم باورپذیر کرد تکرار بود و دشمن هم با تکرار دروغ خود را برای ما باورپذیر می کند.

مبارزه با تحریف نیازمند جهاد است

وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها استاد تحریف هستند، تاکید کرد: مبارزه با تحریف نوعا کار دشواری است برای همین نام آن را جهاد گذاشته اند. شهید حاج قاسم سلیمانی در پاسخ به کسی که خواسته بود او را به سوریه ببرد، فرمود گلوله خوردن آسان است اما ایستادگی و دفاع از حق دشوار است.

حجت الاسلام والمسلمین طائب با معرفی گروه های مختلف دخیل در اغتشاشات اخیر، اظهار کرد: مجاهدین خلق، کومله، حزب دموکرات، رادیکال های اصلاح طلب اصحاب فتنه اخیر بودند و متأسفانه برخی از جوانان ما نیز فریب خوردند و با این جریان همراه شدند. کاری که ما باید انجام دهیم این است که جوانان خود را دریابیم و آن ها را روشن کنیم.

مساجد را به صورت نرم افزاری از ما گرفتند

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمّار مسجد را مرکز جهاد تبیین دانست و گفت: مساجد را از ما گرفتند نه به صورت سخت افزاری بلکه به صورت نرم افزاری آنها را تصرف کردند؛ همان‌گونه که آدم را از بهشت راندند. در کنار مساجد، فرهنگسراها ساخته شد و کم کم مساجد از رونق افتاد.

وی با تأکید بر اینکه مساجد باید مرکز ارتباطات باشد، بیان کرد: اگر نماز جماعت به درستی در مساجد اقامه شود، دیگر کارکردهایش نیز احیا شده و صرفاً به خواندن دو وعده نماز اکتفا نمی شود. مساجد، مردم را پای کار امام خمینی^ و انقلاب اسلامی آوردند؛ امام زمان$ نیز برای قیام، منتظر مسجدی ها است.

حجت الاسلام والمسلمین طائب افزود: ما امروز در اوج قدرت هستیم و به همین دلیل است که این فتنه اخیر را ایجاد کرده اند. منتظر پایان این فتنه ها نباشید؛ ما مدام با این فتنه ها روبرو خواهیم شد. فتنه یکی از سنت های الهی است برای شناخته شدن حق از باطل؛ بنابراین در همه عصرها فتنه و فتنه‌گر وجود خواهد داشت. خدا در هیچ دوره ای فتنه را قطع نمی کند تا جامعه اسلامی آنقدر آمادگی پیدا کند که دیگر هیچ فتنه ای نتواند آنها را فریب بدهد.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمّار در پایان خاطرنشان کرد: همانطور که امام حسین# با ندای «هَلْ مِنْ ناصِرٍ یَنْصُرُنی» کمک طلبیدند امام زمان$ هم طلب یاری کرده و ما پاسخ داده ایم اما فتنه ها بر سر راه ما است و با وجود این فتنه ها باید بر عهد خود بمانیم؛ مهم این است که تا آخر بمانیم. یکی از ویژگی هایی که برای جهاد تبیین ضرورت دارد شرح صدر است. نباید اینگونه باشد که با یک بد و بیراه گفتن کنار بکشیم. جهاد تبیین و دفاع از حق نیاز به سعه صدر و دلسوزی دارد.

ضرورت بازطراحی اقدامات صورت گرفته در عرصه جهاد تبیین

در ابتدای این نشست حجت الاسلام «رضا غلامی» سخنان سال گذشته رهبر معظم انقلاب را یادآور شد و گفت: در شرایطی که دشمن جنگ ترکیبی و جنگ شناختی را علیه نظام اسلامی آغاز کرده، جهاد تبیین یک ضرورت است.

قائم مقام بنیاد هدایت با اشاره به برگزاری سلسله نشست های سنگر تبیین در سراسر کشور، اظهار کرد: همسنگران ما در بنیاد هدایت در قالب این نشست ها به 280 نقطه از کشور سفر کردند و موضوعات مرتبط با جهاد تبیین را با امامان محله و روحانیون به مباحثه گذاشتند. مسئله گفتمان امامت، مسائل اعتقادی، آیین حکمرانی و سبک زندگی از جمله مسائلی است که باید در این جلسات مطرح می شد.

    بیان دیدگاه