نماینده مجلس خبرگان رهبری؛

تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌ابوالقاسم با بیان‌اینکه مساجد می‌توانند نقش محوری در ارتقای فرهنگ کشور ایفا کنند، گفت: تربیت و فعالیت‌های فرهنگی مسجدمحور، مانع جدی برای بروز ناهنجاری‌ها و افتادن در مسیرهای انحرافی است.

Capture200000.JPG
2022-12-03 13:39:52

حجت الاسلام والمسلمین «محمد حاج‌ابوالقاسم» در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه مساجد می توانند نقش محوری در ارتقای فرهنگ کشور ایفا کنند، اظهار کرد: قطعا اگر مساجد فعال‌تر باشند و کارکردهایشان در همه عرصه‌ها احیاء و تقویت شود، بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی فرهنگی رخ نمی دهد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری افزود: از دلایل اصلی آنچه امروز در قالب برخی از ناهنجاری‌های اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی در کشور شاهد آنها هستیم، عدم فعالیت صحیح و متمرکز مساجد در عرصه فرهنگ و هنر و حتی ورزشی است.

وی اضافه کرد: برای مثال پناهندگی برخی ورزشکاران یا افتادن برخی هنرمندان در دام دشمن، بعضا ناشی از فقدان تربیت صحیح دینی است که باید در مسجد انجام شود.

حجت‌الاسلام حاج‌ابوالقاسم در پایان گفت: اگر تربیت و فعالیت‌های فرهنگی ما مسجدمحور انجام شود، مانع جدی برای بروز ناهنجاری ها و افتادن در مسیرهای انحرافی خواهد بود.

    بیان دیدگاه