بازدید از «پایگاه ازدواج آسان» مسجد «حضرت قائم $»

معاونت فرهنگی واجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، با حضور حجت‌الاسلام بیاتی مسئول قرارگاه ازدواج آسان، بامی کارشناس حوزه‌ اجتماعی این مرکز و سرکار خانم سروش مسئول کمیته همسان‌گزینی به مساجدی مراجعه نمودند که در زمینه ترویج فرهنگ « ازدواج آسان» فعالیت می کنند.

photo_۲۰۲۲-۱۱-۱۵_۰۵-۰۱-۵۳.jpg
2022-11-25 09:37:52

ازدواج از جمله سنت‌های مورد تاکید اسلام است که در روایات متعدد از سوی ائمه‌اطهار # نسبت به آن سفارش شده، چنان که پیامبر گرامی اسلام@ فرمودند: هر گاه فردی ازدواج کند، نصف دینش را به‌دست آورده است و برای نصف دیگر باید تقوای الهی پیشه کند.

 در این میان مشکلات اقتصادی ، موجب شده بسیاری از جوانان در امر مهم ازدواج با مشکلات فراوانی روبرو شوند. لذا رسانه‌ها، مساجد و دیگر مراکز و نهاد‌های اثرگذار بر فضای فکری و  فرهنگی جامعه می توانند و باید به میدان ترویج ازدواج آسان ورود کرده و امر تشکیل خانواده را ترویج دهند. چنان که مقام معظم رهبری همواره بر احیای کارکردهای اجتماعی مساجد تاکید داشته و دارند و یکی از مهمترین این کارکردها زمینه سازی برای ازدواج های آسان و مستحکم است.

به گزارش روابط‌عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان‌، درادامه بازدیدهای هفتگی مدیریت اجتماعی این مرکز با حضور حجت‌الاسلام بیاتی مسئول قرارگاه ازدواج آسان، بامی کارشناس حوزه اجتماعی مرکز و سرکار خانم سروش مسئول کمیته همسان گزینی به مساجدی مراجعه شد که در زمینه ترویج فرهنگ ازدواج آسان فعالیت می کنند تا از این طریق گامی در جهت اجرای سنت نبی مکرم @ بردارند. یکی از‌ مساجد فعال در زمینه ترویج فرهنگ ازدواج آسان‌، مسجد «حضرت قائم$» واقع در بلوار ساجدی مشهد است .

 از مهمترین عوامل موفقیت‌، وجود روحیه همکاری‌ میان ارکان‌ مسجد و بانوان عضو پایگاه ازدواج آسان می باشد. این مسجد علاوه بر ترویج فرهنگ ازدواج آسان و فرزندآوری، با همت نمازگزاران و خیرین ‌اقدام به تشکیل صندوق قرض الحسنه نموده‌ و با اعطای وام به واجدین شرایط سهم بسزائی در اجرای این طرح داشته است.

    بیان دیدگاه