امام جمعه موقت تهران تاکید کرد:

امامت جماعت در مساجد، اولویت کاری طلاب باشد

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد با بیان اینکه طلاب حوزه‌های علمیه باید تهذیب‌نفس و آگاهی از مسائل روز را با جدیت دنبال کنند، گفت: امامت جماعت در مساجد، اولویت کاری طلاب باشد.

500.JPG
2022-11-19 14:17:57

ححت الاسلام والمسلمین «محمدحسن ابوترابی‌فرد» در گفت و گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه مهمترین توصیه به طلاب مربوط به تهذیب نفس است، اظهار کرد: طلبه ها باید در تزکیه نفس جدیت داشته باشند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با تاکید بر لزوم جدیت طلاب در فراگیری و آموزش علوم دینی، گفت: آیت الله بهجت می فرمود: طلاب باید طوری درس بخوانند که بتوانند به خوبی تدریس کنند.

وی اضافه کرد: نکته مهم دیگری که طلاب باید آن را جدی بگیرند، آگاهی از مسائل روز است به ویژه با اغتشاشات اخیر کشور، اهمیت آگاهی نسبت به مسائل روز و داشتن دانش کافی برای پاسخگویی به شبهات و سوالات بیش از گذشته شده است.

حجت الاسلام ابوترابی‌فرد در پایان با بیان اینکه طلاب در هر سنگر و هر کسوتی باید عزم و روحیه خدمت داشته باشند، گفت: بهتر است امامت جماعت در مساجد اولویت کار و خدمت طلاب باشد.

  بیان دیدگاه
  تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

  تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

  حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌ابوالقاسم با بیان‌اینکه مساجد می‌توانند نقش محوری در ارتقای فرهنگ کشور ایفا کنند، گفت: تربیت و فعالیت‌های فرهنگی مسجدمحور، مانع جدی برای بروز ناهنجاری‌ها و افتادن در مسیرهای انحرافی است.

  بیشتر
  عوامل تعطیلی مسجد جاوید توسط رژیم پهلوی/ بیان اسلام ناب، مساجد را در مبارزه با طاغوت زنده کرد

  عوامل تعطیلی مسجد جاوید توسط رژیم پهلوی/ بیان اسلام ناب، مساجد را در مبارزه با طاغوت زنده کرد

  ردادی با بیان‌اینکه رژیم طاغوت با مساجد زنده و جریان‌ساز مشکل داشت نه هر مسجدی، گفت: چنان‌که نتوانست فعالیت مسجد جاوید به امامت آیت‌الله مفتح و سخنرانی چهره‌هایی همچون آیت‌الله خامنه‌ای را تحمل کند و آن را تعطیل کرد.

  بیشتر
  نگین آبی گوهرشاد در جوار خورشید

  نگین آبی گوهرشاد در جوار خورشید

  گذری بر تاریخچه ساخت مسجد گوهرشاد که یکی از باشکوه‌ترین بناهای مذهبی در جهان اسلام است.

  بیشتر