برگزاری دوره «فن رثاء» برای ائمه محترم جماعات

دوره آموزش مجازی مرثیه‌خوانی، روضه‌خوانی و مناجات‌خوانی با عنوان «فن رثاء» برای ائمه محترم جماعات استان‌های خراسان برگزار می‌گردد.

فن رثاء استوری-خبر سایت.png
2022-11-08 10:45:56

حجت السلام و المسلمین حجت قلی‌زاده در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان گفت: یکی از مهارت‌های مهم امام جماعت در مسیر فعالیت تبلیغی مسجدمحور، وعظ و خطابه و بیان مصائب و مدح اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) است.
وی هدف اصلی از مرثیه‌خوانی را ایجاد معرفت نسبت به اهل بیت دانست و گفت: هدف اصلی مرثیه، روضه و مناجات، باید ایجاد هویت احساسی و به دنبال آن ایجاد انگیزه نسبت به الگوگیریِ مخاطب در زندگی خود باشد.

کارشناس آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان عنوان کرد: مدیریت آموزش این مرکز در راستای توانمندسازی ائمه محترم جماعات در زمینه‌ی مرثیه‌خوانی، روضه‌خوانی و مناجات‌خوانی، اقدام به برگزاری دوره آموزشی «فن رثاء» به صورت مجازی نموده است و علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام تا 20 آبان 1401به یکی از دو روش ذیل اقدام نمایند: 
1. ارسال کلمه «مرثیه» به شماره 30008412
2. تماس با شماره 32012024 (در وقت اداری)
زمان و کیفیت برگزاری این دوره مجازی، متعاقبا به استحضار ثبت‌نام کنندگان خواهدرسید.

  بیان دیدگاه
  برگزاری پانزدهمین دوره آموزش «بدو امامت» و سومین دوره آموزش «بدو خدمت امناء مساجد»

  برگزاری پانزدهمین دوره آموزش «بدو امامت» و سومین دوره آموزش «بدو خدمت امناء مساجد»

  پانزدهمین دوره آموزش «بدو امامت» و سومین دوره آموزش «بدو خدمت امناء مساجد» سطح استان‌های خراسان، با حضور تعدادی از ائمه جماعات و امناء مساجد شهرستان فاروج، در محل مصلی نماز جمعه این شهر برگزار شد.

  بیشتر
  برگزاری چهاردهمین دوره آموزش «بدو امامت»

  برگزاری چهاردهمین دوره آموزش «بدو امامت»

  چهاردهمین دوره آموزشی «بدو امامت» در سطح مساجد خراسان، برای ائمه‌ محترم جماعات مساجد شهرستان‌های تایباد و باخرز، برگزار گردید.

  بیشتر
  برگزاری دوره آموزش «بدو امامت» در شهرستان فریمان

  برگزاری دوره آموزش «بدو امامت» در شهرستان فریمان

  سیزدهمین دوره آموزش «بدو امامت» در سطح مساجد استان‌های خراسان، با همکاری دبیر محترم امور مساجد شهرستان فریمان، در این شهر برگزار شد.

  بیشتر