نهضت بازگشت به مسجد/ رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور؛

بسیاری از کارکنان نیروی انتظامی از بچه‌های مسجد هستند/مسجدمحوری در ناجا رسمیت بیابد

حجت‌الاسلام والمسلمین ادیانی با بیان اینکه مسجد مرکز مهم تربیت نیروهای انقلابی است، گفت: بسیاری از اعضای خانواده بزرگ نیروی انتظامی از بچه‌های مسجد هستند؛ این نیرو باید در انجام ماموریت‌های خود مسجدمحوری را رسمیت ببخشد.

Capture100.JPG
2022-10-16 13:25:31

حجت الاسلام والمسلمین «سیدعلیرضا ادیانی» در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه نهضت بازگشت به مسجد نیازمند همکاری همه دستگاه ها است، اظهار کرد: نیروی انتظامی در انجام ماموریت های خود باید مسجدمحوری را رسمیت ببخشد و در تمام سطوح به آن عمل کند. سایر نیروهای نظامی و نیز دیگر دستگاه ها باید چنین رویکردی داشته باشند.

 رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور افزود: مسجد مرکز مهم تربیت نیروهای انقلابی است و بسیاری از اعضای خانواده بزرگ نیروی انتظامی از بچه های مسجد هستند و همه روزه با اتمام خدمت‌ در یگان محل ماموریت‌شان در مساجد حضور می‌یابند. اگر کارکنان دیگر دستگاه ها نیز چنین روحیه و پیشینه ای داشته باشند، نهضت بازگشت به مسجد عملی می شود.

 وی تصریح کرد: البته این نوع همکاری نباید موجب خدشه‌دار شدن ماهیت مردمی مساجد شود، چنان که ما در نیروی انتظامی هیچ یک از فعالیت های اعتقادی و مذهبی را بر کارکنان، اجبار نکرده ایم. مسجد باید رویکرد مردمی خود را حفظ کند تا حامیان کشور و نظام از دل مساجد برخیزند.

حجت الاسلام ادیانی اضافه کرد: در مقابله با اغتشاشات اخیر که توسط سرویس های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی و بازمانده های ساواک و رژیم مخلوع طاغوت در کشور ایجاد شد، اهالی مساجد آماده‌باش کامل بودند تا با همکاری نیروی انتظامی در تامین امنیت و مقابله با آشوب های طراحی شده اقدام کنند. این کارکردها جلوه هایی از نهضت بازگشت به مسجد است.

 رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی کشور در پایان خاطرنشان کرد: اگر مساجد در راس برنامه ها باشند آنگاه مدیران و مسئولان هم انگیزه گزارش کار خود در مساجد را می یابند و فرصت حل مشکلات مردم در چنین فضایی بهتر و بیشتر فراهم می شود.

  بیان دیدگاه
  تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

  تربیت مسجد‌محور، مانع جدی در بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است

  حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌ابوالقاسم با بیان‌اینکه مساجد می‌توانند نقش محوری در ارتقای فرهنگ کشور ایفا کنند، گفت: تربیت و فعالیت‌های فرهنگی مسجدمحور، مانع جدی برای بروز ناهنجاری‌ها و افتادن در مسیرهای انحرافی است.

  بیشتر
  عوامل تعطیلی مسجد جاوید توسط رژیم پهلوی/ بیان اسلام ناب، مساجد را در مبارزه با طاغوت زنده کرد

  عوامل تعطیلی مسجد جاوید توسط رژیم پهلوی/ بیان اسلام ناب، مساجد را در مبارزه با طاغوت زنده کرد

  ردادی با بیان‌اینکه رژیم طاغوت با مساجد زنده و جریان‌ساز مشکل داشت نه هر مسجدی، گفت: چنان‌که نتوانست فعالیت مسجد جاوید به امامت آیت‌الله مفتح و سخنرانی چهره‌هایی همچون آیت‌الله خامنه‌ای را تحمل کند و آن را تعطیل کرد.

  بیشتر
  نگین آبی گوهرشاد در جوار خورشید

  نگین آبی گوهرشاد در جوار خورشید

  گذری بر تاریخچه ساخت مسجد گوهرشاد که یکی از باشکوه‌ترین بناهای مذهبی در جهان اسلام است.

  بیشتر