گردهمایی امامان ناحیه شهید حجت‌الاسلام موسوی قوچانی رحمت‌الله‌علیه

گردهمایی امامان ناحیه شهید حجت الاسلام موسوی قوچانی رضوان‌الله‌علیه با محوریت اربعین حسینی مورخ  چهارشنبه 9 شهریور در مسجد الغدیر واقع در شهید چراغچی رحمت‌الله‌علیه 38 لعل 5 با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا مهدوی ارفع برگزار شد.

01.jpeg
2022-09-07

اربعین؛ جاودانگی نهضت حسینی
اهمیت‌ اربعین‌ در آن‌ است‌ که‌ در این‌ روز، با تدبیر الهی، یاد نهضت‌ حسینی برای همیشه‌ جاودانه‌ شد و این‌ کار پایه‌گذاری گردید. اگر بازماندگان‌ شهدا و صاحبان‌ اصلی، در حوادث‌ گوناگون‌ ـ از قبیل‌ شهادت‌ حسین‌بن‌علی(علیه‌السلام‌) در عاشورا -  به‌ حفظ یاد و آثار شهادت‌ کمر نبندند، نسل های بعد، از دستاورد شهادت‌ استفاده‌ی زیادی نخواهند برد.
امام خامنه ای(حفظه الله)

گردهمایی امامان ناحیه شهید حجت الاسلام موسوی قوچانی^  با محوریت اربعین حسینی مورخ  چهارشنبه 9 شهریور در مسجد الغدیر واقع در شهید چراغچی^ 38 لعل 5 با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا مهدوی ارفع برگزار گردید.

ایشان ضمن تاکید بر حضور مردم در این مسیر تاکید فراوان داشتند نسبت به تبلیغ و حضور همگانی مومنین فرمودند

امام حسین علیه‌السلام خون خودش را کرد مرکب، پیکرخودش را کرد کتاب، و باخون خودش درس آزادگی رانوشت. ما تازه شروع باید بکنیم این را بفهمیم و بعد هجی کنیم. بعد برویم بدهیم به دنیا.

اربعین و این راهپیمایی خارق العاده‌اش معلوم می‌کند که بشارت خدا و پیامبران و ائمه و اولیاء و صلحاء و شهداء دارد به نقطه پایانیش نزدیک می شود . حالا تمام بشر باید متوجه شود که در این وانفسای جهالت مدرن هیچ راهی جز راه حسین بن علی علیهماالسلام نیست. هیچ راهی.

و امام عظیم الشان ما انقلاب کرد به مدد خدا و یاری این مردم در حالی که بعضی از دوستان خیلی بزرگش تا آخرین لحظه می گفتند: این انقلاب پیروز نمی شود. از آدم‌های خیلی بزرگ که ما خیلی هم قبولشان داریم. خیلی. اما بالاخره این نگاه رانداشتند. امام با اطمینان حرکت کرد با اطمینان هم به پایان رساند. اما آنها می گفتند: نمی شود. انقلابی که ایشان راه انداختند حتما شکست می خورد.

اربعین برای ما یکی از بزرگترین نشانه ها این است که درست زمانه خودمان را فهمیدیم. امروز که درکشور سعودی با این همه امکانات و این همه ادعا دومیلیون زائری که معلوم هم هست دقیقا از چه روزی کجا می آیند و کجا می روند را نمی توانند مدیریت کنند، چهل میلیون آدم از همه جامی ریزند داخل این فضای بسته، معلوم نمی شود کی پولش راداده؟ کی پذیرایی کرده؟یک قطره خون هم از دماغ کسی نمی ریزد. اگر هرچهل میلیون هم کشته بشوند عیب ندارد. این تحقق اراده الهی دارد خودش رانشان می دهد. 

بنابراین نگاه مابه اربعین دیگر نگاه این نیست: که ثواب دارد آدم از نجف تاکربلا پیاده برود. یازیارت پیاده برود ثواب دارد. همانجور که تا حالا اشتباه می‌فهمیدیم که قرآن می‌خوانیم ثواب می بریم. تازه فهمیدیم ثواب را نوشتند که ما جذب بشویم، که قرآن بخوانیم، که عمل کنیم ،که دنیا را بسازیم. این نبود که ته این همه زحمت خدا و انبیاء و جبرییل و ملک و ملک مقرب الهی این بوده که ما یک ثوابی ببریم. ازتو سوره یس و انعام و یوسف و یونس و این حرفها این ثواب ها را ریخته بودند دورش که ما بیاییم اساس را بگیریم، کربلا نقطه تلاقی اراده تمامی موحدین هستی است. لذا در کامل الزیارات ابن قولویه می گوید: هیچ پیغمبر و وصیی نبود در طول تاریخ مگر در کربلا خونی از او ریخته شده است. این یعنی چه؟ این یک تبیین نمادینه. یعنی اینجا هر کدام یک سری زده باشند تا بتوانند کاری در زمان خودشان کرده باشند، همان طور که ماسری را در کربلا زدیم تاتوانستیم کاری بکنیم. بدون عاشورا و محرم و صفر هیچ کاری نمی شد کرد. و از این به بعد هم نمی تواند.
اولین مسئله ما دوباره فرصت بی نظیری مثل اربعین تبدیل شدن به تهدید در مقابل تفکر شیعه ناب است. دیگران دارند، طیف های دیگر دارند دست می گیرند، پول و بودجه و امکانات هم که دستشان است. از این طرف و آن طرف، شرق و غرب دنیا می رسد. دارند اربعین را دست می گیرند .لذا اگر بعضی از دلسوزان شما اصرار دارد هرکس می تواند برود کربلا. رهاکند هرکاری دارد به جهت اینکه ما نباید اجازه بدهیم دوباره این صحنه ویرایش بشود توسط منحرفین، توسط تشیع انگلیسی. اجازه نباید بدهیم هیچ صدایی بلند بشود .نه بادرگیری، با صدای بلندی که می گذاریم آنجا، نباید بگذاریم هیچ صدای مخالفی شنیده بشود. چون خدا ما را در دوره ای آورده که می توانیند نقطه اخیر و پایانی اراده خدا بین اسلام و کفر باشیم. چرا باید بگذاریم برگرددتاریخ دوباره به جای قبل؟اینجوری بفهمیم اربعین را.خیلی کارعظیمه خیلی.

ان شاءالله خدا به همه ما توفیق بدهند در این راه بامعرفت، بصیرت و عافیت طی طریق  کنیم قدم به قدمش عمق معرفت و اوج معنویت باشد و نفس به نفس همه ما برای اسلام اثر مثبت ان شاءالله داشته باشد و این اربعین را یواش یواش, تبدیل کنیم به یک همایش, سیاسی، فرهنگی و همینجور هم ان شاءالله خواهد شد .

خدا خواسته است از دریچه اربعین حقانیت تفکر اسلام ناب به بشریت عرضه بشود و قدرت اسلام

این قدرت قدرتی است که هیچ ابر قدرتی درخورش نیست مگر ما خرابش, کنیم .

خداراقسم می‌دهیم به حق سیدالشهداء اربعین امسال ما را بهترین زیارت ما و بهترین حرکت فرهنگی سیاسی ما قرار بدهد ان شاءالله..

در پایان هم حجت الاسلام امامی معاونت محترم اجرائی امور مساجد به تبیین حرکت مساجد جهت برپایی ایستگاه های صلواتی جهت پذیرائی از جاماندگان اربعین پرداختند.

مشاهده 03.jpeg
03.jpeg
مشاهده 06.jpeg
06.jpeg
مشاهده 04.jpeg
04.jpeg
مشاهده 05.jpeg
05.jpeg
مشاهده 07.jpeg
07.jpeg
  بیان دیدگاه

  لطفا حروف را وارد کنید همان طور که در تصویر بالا نشان داده شده است.
  سامانه به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد.
  گزارش تصویری بازدید آیت‌الله سید مصباح عاملی از قرارگاه هم‌محلۀ امام رضا علیه‌السلام

  گزارش تصویری بازدید آیت‌الله سید مصباح عاملی از قرارگاه هم‌محلۀ امام رضا علیه‌السلام

  بازدید آیت‌الله سید مصباح عاملی مدیر حوزه علمیه خراسان از قرارگاه هم محلۀ امام رضا علیه السلام    

  بیشتر
  گزارش تصویری خدمت‌رسانی همسنگرهای مسجدی به زائرین امام رضا علیه‌السلام (شماره2)

  گزارش تصویری خدمت‌رسانی همسنگرهای مسجدی به زائرین امام رضا علیه‌السلام (شماره2)

  هم زمان با فرا رسیدن ایام سوگواری دهه آخر صفر و شهادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) همسنگرهای مسجدی در مسیر ملک آباد پذیرای زائرین آن حضرت هستند.

  بیشتر
  راه‌اندازی شبکه پشتیبان آموزشی احیاء مثلث هدایت

  راه‌اندازی شبکه پشتیبان آموزشی احیاء مثلث هدایت

  شبکه پشتیبان دوره آموزشی تربیت مربی احیاء مثلث هدایت، جهت تداوم دانش‌افزایی ائمه جماعاتی که این دوره را با موفقیت به اتمام رسانده‌اند، راه‌اندازی شد.

  بیشتر