به فرهنگ‌سازی در فضای عمومی و نظام بهداشتی برای افزایش نسل اهمیت دهید

پیام رهبر انقلاب اسلامی به فعالان حوزه جمعیت با تأکید بر جوان‌شدن نیروی انسانی کشور:

رهبری جانم.jpg
2022-05-19 10:00:00

رهبر انقلاب اسلامی در پیامی با تشکر از فعالان دلسوز حوزه جمعیت، تلاش برای افزایش نسل و جوان شدن نیروی انسانی کشور و چاره‌جوئی برای نجات کشور از آینده‌ی هولناک پیری جمعیت را سیاستی حیاتی و از ضروری‌ترین فرائض دانستند.
متن پیام که صبح امروز توسط دکتر فروتن دبیر ستاد ملی جمعیت در نشست این ستاد (به مناسبت هفته جمعیت) قرائت شد، به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام به همه‌ی کسانی که دلسوزانه و عاقبت‌اندیشانه به فعالیت در حوزه‌ی جمعیت روی آورده‌اند، و با تشکر از مسئولانی که در مجلس و دولت به چاره‌جوئی برای نجات کشور از آینده‌ی هولناک پیری جمعیت میپردازند، بار دیگر تأکید میکنم که تلاش برای افزایش نسل، و جوان شدن نیروی انسانی کشور و حمایت از خانواده، یکی از ضروری‌ترین فرائض مسئولان و آحاد مردم است. این فریضه درباره‌ی افراد و مراکز اثرگذار و فرهنگ‌ساز، تأکید بیشتر می‌یابد. این یک سیاست حیاتی برای آینده‌ی بلندمدت کشور عزیز ما است. کاوشهای صادقانه‌ی علمی نشان داده است که این سیاست را میتوان با پرهیز از همه‌ی آسیبهای محتمل یا موهوم پیش برد و آینده‌ی کشور را از آن بهره‌مند ساخت.
به دست‌اندرکاران این حسنه‌ی ماندگار توصیه میکنم که در کنار تدابیر قانونی و امثال آن، به فرهنگ‌سازی در فضای عمومی و نیز در نظام بهداشتی اهمیت دهند.
توفیقات همگان را از خداوند متعال مسألت میکنم.

سیّدعلی خامنه‌ای

https://www.leader.ir/fa/content/25775/

  بیان دیدگاه
   فاصله گرفتن از مساجد،‌دلیل مهم مشکلات‌فرهنگی اخیر کشور است

  فاصله گرفتن از مساجد،‌دلیل مهم مشکلات‌فرهنگی اخیر کشور است

  حجت الاسلام والمسلمین خانی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسفراین:فاصله گرفتن از مساجد، فاصله گرفتن از سنگر مقاومت فرهنگی می باشد.

  بیشتر
  اهمیت ویژه مسجد در دین مبین اسلام

  اهمیت ویژه مسجد در دین مبین اسلام

  مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان شمالی:
  وجود 28 آیه در قرآن کریم و 400 روایت از ائمه معصومین علیهم السلام در خصوص مسجد، حکایت از اهمیت ویژه این مکان مقدس در دین مبین اسلام دارد.

  بیشتر
  دیدار مدیر و دبیران امور مساجد خراسان جنوبی با نماینده محترم ولی فقیه در استان

  دیدار مدیر و دبیران امور مساجد خراسان جنوبی با نماینده محترم ولی فقیه در استان

  آیت‌الله عبادی، نمایندۀ ولی فقیه در استان خراسان جنوبی: انسان خلقتاً یک موجود فرهنگی آفریده شده است.

  بیشتر