میزان حمایت‌ها با انتظاری که از مساجد داریم، سازگار نیست

حجت الاسلام وجدانی‌فر با اشاره به ضرورت فعال شدن مساجد در زمینه ازدواج آسان، گفت: میزان حمایتی که از مساجد می‌شود نسبت به توقع و انتظاری که از آنها می‌رود، سازگار نیست.

مسجد مسجد.jpg
2022-05-09

حجت الاسلام والمسلمین «حسین وجدانی فر» در گفت و گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه طی 10- 15 سال اخیر برخی دستگاه ها به این نتیجه رسیدند که باید از ظرفیت نیروهای انقلابی و ارزشی برای ترویج ازدواج در میان جوانان استفاده کنند، اظهار کرد: همین دستگاه ها و ارگان ها با همکاری برخی از نهادهای مردمی و غیرانتفاعی اقدام به راه اندازی یک سری مراکز در مساجد کردند.

مدیر موسسه یار آشنای خانواده گفت: از جمله مراکزی که در این زمینه به کار گرفته شد، همین موسسات بودند البته مساجد پیش از این فعالیت های خوبی در زمینه ازدواج به ویژه ترویج ازدواج آسان و ساده داشتند اما باید این فعالیت ها گسترش یابد.

وی اضافه کرد: موسسات روان شناختی و مشاوره به ویژه آنهایی که با سبک و رویکرد دینی و مذهبی فعالیت دارند می توانند به کمک مسجدی ها برای ترویج ازدواج آسان و تحکیم بنیان خانواده بیایند و این درست کاری است که ما در موسسه یار آشنای خانواده در قم انجام می دهیم.

حجت الاسلام وجدانی فر خاطرنشان کرد: این کار بسیار خوبی است که ما در حوزه های مختلف هم حوزه های ایجابی و هم حوزه های سلبی از مساجد کمک می گیریم اما باید دید که چقدر مساجد مورد حمایت مادی و معنوی قرار می گیرند تا بتوانند به رسالت خود در این حوزه ها عمل کنند؟ واقعیت این است که میزان حمایتی که از مساجد صورت می گیرد نسبت به توقع و انتظاری که از آنها می رود، سازگار نیست

  بیان دیدگاه

  لطفا حروف را وارد کنید همان طور که در تصویر بالا نشان داده شده است.
  سامانه به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد.
  هم اندیشی مسایل اقتصادی با حضور ائمه جماعات ومسئولین شهر چناران

  هم اندیشی مسایل اقتصادی با حضور ائمه جماعات ومسئولین شهر چناران

  برگزاری جلسه هم اندیشی با موضوع: بررسی مسائل اقتصادی و جهاد تبیین

  باائمه جماعات وفرمانداروریاست جهادکشلورزی وریاست صمت وتعزیرات شهرستان چناران

  بیشتر
  افتتاح شعبه همیاران شوراهای حل اختلاف در مسجد جامع تربت حیدریه

  افتتاح شعبه همیاران شوراهای حل اختلاف در مسجد جامع تربت حیدریه

  مراسم افتتاح شعبه همیاران شوراهای حل اختلاف در مسجد جامع شهر تربت حیدریه برگزارشد.

   

  بیشتر
  امام جماعت مسجدی که 250 جوان روستایی را شاغل و صاحب درآمد کرده است

  امام جماعت مسجدی که 250 جوان روستایی را شاغل و صاحب درآمد کرده است

  حجت‌الاسلام اصلاحی‌ثانی با تکیه بر ظرفیت مسجد و ورود به عرصه کشاورزی و باغداری، توانسته زمینه اشتغال 250 جوان روستای فرح‌آباد و روستاهای هم‌جوار آن را فراهم کند؛ بسته‌بندی محصولات زیرکشت منطقه و تولید کود نرم از برنامه‌های آتی وی است.

  بیشتر