امام جماعت مسجدی که 250 جوان روستایی را شاغل و صاحب درآمد کرده است

حجت‌الاسلام اصلاحی‌ثانی با تکیه بر ظرفیت مسجد و ورود به عرصه کشاورزی و باغداری، توانسته زمینه اشتغال 250 جوان روستای فرح‌آباد و روستاهای هم‌جوار آن را فراهم کند؛ بسته‌بندی محصولات زیرکشت منطقه و تولید کود نرم از برنامه‌های آتی وی است.

0eba0a93-c4cc-463e-9e4a-5a1c57e06fb5.jpg
2022-04-27

حجت الاسلام «رضا اصلاحی‌ثانی»، امام محله فرح آباد یا روح آباد از توابع شهرستان خواف واقع در خراسان رضوی است که مسجد علی بن ابیطالب# را محور فعالیت های مومنانه و اجتماعی خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه در مقابله با آسیب های اجتماعی همچون طلاق و اعتیاد، در کنار هیئت امناء جوانان را نیز وارد میدان کرده ایم، گفت: رویکرد اصلی ما در پیشگیری و مقابله با این آسیب ها اشتغال‌زایی است، در این باره با خیران ارتباط گرفتیم و توانسته ایم سرمایه گذاری را در بخش های کشاورزی، دامداری، پرورش ماهی و امور صنعتی به جریان بیندازیم.

وی با بیان اینکه پروژه اشتغال زایی در روستا را از سال 96 شروع کرده ایم، اظهار کرد: طی چهار پنج سالی که از این برنامه ها می گذرد، خوشبختانه منطقه آباد شده است. درختان انگور و پسته که آن زمان کاشتیم اکنون بعضا به بار نشسته اند و محصول آنها در سطح منطقه و شهرستان به فروش می رسد.

 

احداث بیش از 40 هکتار باغ انگور در بخش خلیفان مهاباد | سایت تحلیلی خبری اجتماعی ،سیاسی باڵوێز (سفیر)

اشتغال 250 نفر از جوانان روستایی

این امام محله جهادگر و دغدغه‌مند در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی، بیان کرد: بنابر طرح های اجرا شده، 250 نفر از جوانان روستای فرح‌آباد و روستاهای اطراف و همجوار مشغول به کار شده اند؛ تا کنون فعالیت ها جنبه سرمایه گذاری داشت اما اکنون مدتی است که وارد مرحله بازدهی شده ایم.

 

12هزار هکتار باغ پسته در قم وجود دارد - ایرنا

وی درباره دیگر پروژه های کارآفرینی در دست انجام در روستای فرح‌آباد و روستاهای همجوار، تصریح کرد: بنا داریم چوب های درختان پسته و تاک های انگور را که سالانه برش می خورند به کود نرم تبدیل و برای فروش به بازار عرضه کنیم؛ مقدمات این کار هم فراهم شده و برای اهالی درآمد به همراه دارد.

برنامه ریزی برای بسته بندی محصولات زیر کشت

امام محله روستای فرح آباد اضافه کرد: برای بسته بندی زعفران و دیگر محصولات زیر کشت در منطقه هم برنامه هایی داریم تا از این طریق فرصت اشتغال و کسب درآمد برای افراد بیشتری فراهم شود.

 

آموزش جامع کاشت زعفران: تمامی مراحل از صفر تا صد | ماه چین

پیشگیری از طلاق

حجت الاسلام اصلاحی‌ثانی در مباحث حقوقی و امور مشاوره خانواده هم تخصص دارد، همین امر باعث شده در دو شهرستان خواف و رشتخوار، خدمات مشاوره ای در موضوع پیشگیری از طلاق و بهبود سبک زندگی ارائه کند.

ارتباط با کمپ ترک اعتیاد برای ترک سوء مصرف مواد افراد مبتلا به منظور درمان همراه با آرامش نیز از دیگر اقدامات این امام محله در مقابله با آسیب های اجتماعی و تبعات سوء آن برای خانواده ها است؛ چنان که در طول دوران درمان، به خانواده مبتلایان به سوءمصرف سرکشی و رسیدگی و مشکلات آنها را تا حد توان برطرف می کند. بعد از ترک هم به افراد نجات‌یافته، سرکشی می شود تا خدای ناکرده، مجدد به اعتیاد مبتلا نشوند.

حضور فعال در نهضت مواسات و کمک های مومنانه با همکاری آستان قدس رضوی، کمیته امداد و دیگر نهادها نیز از دیگر ابعاد فعالیت های مسجدمحور حجت الاسلام اصلاحی‌ثانی است که برای رسیدگی به محرومان انجام می شود؛ چنان که به همت وی و همراهی خیران و مسجدی ها، در دوران شیوع کرونا، 10 هزار بسته معیشتی تهیه و بین محرومان روستای فرح آباد و روستاهای همجوار توزیع شده است.

جذب و آشتی جوانان با فعالیت های مسجدی

رزمایش کمک‌ مومنانه در خراسان جنوبی آغاز شد - ایرنا

احیاء و تقویت کارکردهای اجتماعی مسجد علی بن ابیطالب# مانع از انجام فعالیت های فرهنگی توسط حجت الاسلام اصلاحی‌ثانی نشده است بلکه وی در تلاش است که از بستر برنامه های فرهنگی جوانانی را که بعضا با مسجد فاصله داشتند، جذب کند، وی شخصاً سراغ این گروه از جوانان رفته و آنها را با فعالیت ها و برنامه ها همراه کرده است، به گونه ای که اکنون بسیار از آنها همراه و کمک حال وی فعالیت های مومنانه و گره گشایی از مشکلات مردم هستند نظیر آنچه در نوسازی منزل یک خانواده محروم انجام شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همه توفیقاتی که با محوریت مسجد علی بن ابیطالب# در روستای فرح آباد و روستاهای همجوار آن انجام شده با همدلی و همراهی جوانان و استفاده از تجربه کهنسالان بوده است.

  بیان دیدگاه

  لطفا حروف را وارد کنید همان طور که در تصویر بالا نشان داده شده است.
  سامانه به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد.

  نظرات

  هم اندیشی مسایل اقتصادی با حضور ائمه جماعات ومسئولین شهر چناران

  هم اندیشی مسایل اقتصادی با حضور ائمه جماعات ومسئولین شهر چناران

  برگزاری جلسه هم اندیشی با موضوع: بررسی مسائل اقتصادی و جهاد تبیین

  باائمه جماعات وفرمانداروریاست جهادکشلورزی وریاست صمت وتعزیرات شهرستان چناران

  بیشتر
  افتتاح شعبه همیاران شوراهای حل اختلاف در مسجد جامع تربت حیدریه

  افتتاح شعبه همیاران شوراهای حل اختلاف در مسجد جامع تربت حیدریه

  مراسم افتتاح شعبه همیاران شوراهای حل اختلاف در مسجد جامع شهر تربت حیدریه برگزارشد.

   

  بیشتر
  میزان حمایت‌ها با انتظاری که از مساجد داریم، سازگار نیست

  میزان حمایت‌ها با انتظاری که از مساجد داریم، سازگار نیست

  حجت الاسلام وجدانی‌فر با اشاره به ضرورت فعال شدن مساجد در زمینه ازدواج آسان، گفت: میزان حمایتی که از مساجد می‌شود نسبت به توقع و انتظاری که از آنها می‌رود، سازگار نیست.

  بیشتر