مساجد25شهرستان خراسان رضوی سفره افطاری ساده پهن کردند

مساجد 25 شهرستان از شهرهای استان خراسان رضوی در ایام ماه مبارک رمضان سفره افطاری ساده پهن کردند

1افطاری ساده-شهرستانها.jpg
2022-04-25 10:00:00

به گزارش خبرنگار روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان های خراسان، در گفت و گو با کارشناس امور شهرستان‌های خراسان رضوی گفت: طبق گزارشات واصله ازمراکز رسیدگی به امور مساجد شهرستانهای خراسان رضوی، 25 شهرستان از شهرهای استان خراسان رضوی در ایام ماه مبارک رمضان سفره افطاری ساده پهن کردند.

حجت الاسلام علیرضا گرمئی گفت: مساجد این شهرستان ها به همت نمازگزاران وخیرین گرامی، روزانه62132 (شصت و دوهزار و صدو سی ودو نفر) پذیرایی افطاری ساده از نمازگزاران مسجد به عمل آوردند.

متعاقباً در پایان ماه مبارک رمضان اخبار و آمار تکمیلی به اطلاع خواهد رسید.

اولین بار که رهبر انقلاب به موضوع افطاری ساده اشاره کردند، 24 سال پیش بود. آن ایام ایشان در دیدار مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ر) چنین فرمودند: «الان در بعضی از کشورهای اسلامی سنت خوبی وجود دارد که در تمام ماه رمضان، اغلب مساجد افطاری می دهند؛ یعنی هرکس برود و وارد مسجد بشود، پذیرایی می شود. البته خانواده ها محروم می مانند؛ فقط مردان افطاری می خورند و برمی گردند! اگر بشود در این جا هم همین سنت در خصوص افراد تحت پوشش شما رواج پیدا کند- البته با حضور تمام افراد خانواده - خوب است. در زمان رژیم گذشته، این ارتباطات معنوی، کم و یا منجمد شده بود؛ که البته متأسفانه بقایایش همچنان باقی است. ما بایستی در دوران اسلامی، این ارتباطات را زنده کنیم.»

مشاهده افطاری ساده-شهرستانها.jpg
افطاری ساده-شهرستانها.jpg
    بیان دیدگاه