آیت الله واعظ طبسی در دیدار جمعی از اساتید حوزه علمیه

تاکید آیت الله واعظ طبسی بر توسعه فعالیت‌های اخلاقی و تربیتی در حوزه‌های علمیه
آیت الله واعظ طبسی در دیدار جمعی از اساتید حوزه علمیه001.jpg
2015-05-06 10:00:00
نماینده ولی فقیه در خراسان و تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر ضرورت توجه بیش از پیش به مسائل اخلاقی و تربیتی در حوزه‌های علمیه، گفت: در گذشته استادانی هم چون مرحوم شیخ هاشم قزوینی در تمام جلسات درس کفایه و مکاسب به مسائل تربیتی نیز اشاره داشتند و بیشتر طلبه‌ها نیز در زمان صحبت‌های ایشان گریه می‌کردند و بنده خودم هم منقلب می‌شدم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، آیت الله واعظ طبسی در دیدار جمعی از استادان حوزه علمیه خراسان افزود: استادانی هم چون ایشان به این مسائل توجه ویژه داشتند و امروز هم شورای مدیریت حوزه علمیه خراسان باید به این امر توجه جدی داشته باشد.
مدیر عالی حوزه علمیه خراسان در بخش دیگری با اشاره به اعطای مدرک تحصیلی به دانش آموختگان حوزه علمیه، تصریح کرد: با توجه به اینکه مدرک تحصیلی به طلاب اعطا می‌شود، به طور طبیعی عده‌ای به دنبال مدرک هستند و سعی می‌کنند در امتحانات نمره خوبی کسب کنند و قبول شوند. اما اگر این موضوع به تنهایی مورد توجه قرار گیرد، نمی‌توان گفت که این افراد در مسائل حوزه، به ویژه در فقه و اصول و علوم دیگری که مقدمه این دو است، عمیق کار کرد‌ه‌اند.
آیت الله واعظ طبسی با تاکید بر اینکه شورای مدیریت حوزه علمیه باید توجه جدی به این مسئله داشته باشد، اظهار داشت: باید سعی کنیم با تذکرات و توجیهات، شرایطی را فراهم آوریم که طلاب تنها در فکر گرفتن مدرک و موفقیت از این طریق نباشند.

ضرورت تربیت فقیه 
تولیت آستان قدس رضوی هم چنین با بیان اینکه امروز علوم جدید نیز به شیوه‌های گوناگون در حوزه‌های علمیه تدریس می‌شود، گفت: در حال حاضر فلسفه هم پا به میدان گذاشته و طی چند سال اخیر که بنده موضوع را دنبال می‌کردم، بحث‌های خوبی شکل گرفته است.
آیت الله واعظ طبسی با تاکید بر اینکه امروز به فقیهان و مجتهدان جامع الشرایطی نیازداریم که به مسائل جدید از جمله حوزه پزشکی پاسخ دهند، افزود: امروز نیازمند افرادی هستیم که در تمام مسائل دینی صاحب نظر باشند.
وی با بیان اینکه امروز به لطف خداوند متعال جوانانی نیز وارد این عرصه و میدان شده‌اند، اظهار داشت: باید بدانیم که علوم ابتدایی همه مقدمه به حساب می‌آید و آنچه برای ما مهم است و در آینده نتیجه می‌دهد، تسلط بر مسائل فقهی و اصولی است.
آیت الله واعظ طبسی همراهی استادان حوزه علمیه را در تحقق مسائل گوناگون بسیار مهم ارزیابی و عنوان کرد: خوشبختانه کار در حوزه علمیه خراسان به صورت جمعی انجام می‌شود و همواره تاکید بر این بوده که با اخذ نظر استادان امور برنامه‌ریزی و اجرایی شود.
مشاهده آیت الله واعظ طبسی در دیدار جمعی از اساتید حوزه علمیه002.jpg
آیت الله واعظ طبسی در دیدار جمعی از اساتید حوزه علمیه002.jpg
مشاهده آیت الله واعظ طبسی در دیدار جمعی از اساتید حوزه علمیه003.jpg
آیت الله واعظ طبسی در دیدار جمعی از اساتید حوزه علمیه003.jpg
مشاهده آیت الله واعظ طبسی در دیدار جمعی از اساتید حوزه علمیه004.jpg
آیت الله واعظ طبسی در دیدار جمعی از اساتید حوزه علمیه004.jpg
مشاهده آیت الله واعظ طبسی در دیدار جمعی از اساتید حوزه علمیه005.jpg
آیت الله واعظ طبسی در دیدار جمعی از اساتید حوزه علمیه005.jpg
مشاهده آیت الله واعظ طبسی در دیدار جمعی از اساتید حوزه علمیه006.jpg
آیت الله واعظ طبسی در دیدار جمعی از اساتید حوزه علمیه006.jpg
مشاهده آیت الله واعظ طبسی در دیدار جمعی از اساتید حوزه علمیه007.jpg
آیت الله واعظ طبسی در دیدار جمعی از اساتید حوزه علمیه007.jpg
مشاهده آیت الله واعظ طبسی در دیدار جمعی از اساتید حوزه علمیه008.jpg
آیت الله واعظ طبسی در دیدار جمعی از اساتید حوزه علمیه008.jpg
  بیان دیدگاه
  فتنه‌ها تمام نشده، به شگردهای دیگر پیاده می‌شود/

  فتنه‌ها تمام نشده، به شگردهای دیگر پیاده می‌شود/

  تمامی فتنه‌های دشمن شکست‌خورده، در حال حاضر، دشمن برجام را به راه انداخت و به برجام خیانت کرد، برخی از مسئولین خوش‌بین کشور ما از اعتماد آمریکا ناامید شدند و دست به دامن اروپا شدند.

  بیشتر
  رهبر معظم انقلاب اسلامی در بازدید از مناطق زلزله‌زده در سرپل ذهاب:

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در بازدید از مناطق زلزله‌زده در سرپل ذهاب:

  مسئولان تلاش‌های خود را مضاعف کنند؛ به این حد قانع نیستم

  بیشتر
  تقدیر امام جمعه ازکمکهای مرکزرسیدگی به امورمساجد به زلزله زدگان

  تقدیر امام جمعه ازکمکهای مرکزرسیدگی به امورمساجد به زلزله زدگان

  نهادهای دیگری نیز، مانند مرکز رسیدگی به امور مساجد، علما و روحانیون اقدامات قابل‌توجهی انجام دادند که ان‌شاءالله خداوند به آنان نیز اجر جزیل عنایت کند.

  بیشتر