مراسم بزرگداشت شهیدبصیر در مسجد جواد الائمه# بلوار توس مشهد مقدس برگزارشد

به مناسبت سالگرد سردار شهید محمد حسین بصیر فرمانده گردان کوثر در هشت سال دفاع مقدس، مراسم یادبود این شهید گرانقدر در مسجد جواد الائمه # بلوار توس مشهد مقدس برگزار شد.

بزرگداشت شهیدبصیر.jfif2.jpg
2022-03-16 10:00:00

به گزارش خبرنگار روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجداستانهای خراسان،مراسم سالگرد سردار شهید محمد حسین بصیر (فرمانده گردان کوثر در هشت سال دفاع مقدس)  در مسجد جواد الائمه # بلوار توس مشهد مقدس برگزار شد.

در این مراسم حمیدرضامعشوقی کارگردان مستند زندگینامه شهید بصیر بیان داشت:

یکی از افتخارات بزرگ زندگی اینجانب و تیمی که بر این پروژه فعالیت کردند ساختن مستند زندگینامه شهید بصیر بوده است.

در طول‌ بازه زمانی که ما به صورت متمرکز در زندگی این شهید بزرگوار مطالعه و تحقیق انجام میدادیم و ضبط مصاحبه با خانواده، همسایه ها، دوستان و هم‌دوره‌های این شهید داشتیم متوجه آن شدیم که آنچه در زندگی شهید بصیر به صورت متصل دیده می‌شود محوریت مسجد در مجموع فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی سیاسی می ‌باشد.


مسجد جایگاهی است که این انقلاب را به ثمر می رساند از هجوم امواج جنگ به سلامت عبورش می‌دهد و در دوران جنگ نرم کنار اش می ایستد و در بحران ها نقش آفرینی میکند. مسجد سنگری است که امثال شهید بصیر در آن زیست می‌کردند

رئیس اداره رسانه و فضای مجازی مرکز رسیدگی به امور مساجد استانهای خراسان در ادامه افزود :

شهید بصیر، از مسجد به عنوان بهترین ابزار رسانه ای درست و اثر گذار با تمام ظرفیت و کارکرد های همه جانبه آن استفاده می‌کرده است.

آنچه امروز اهمیت دارد رسانه است ما نباید رسانه را فقط در فضای مجازی خلاصه نماییم بلکه مسجد مهمترین ابزار رسانه ای است که ما می‌توانیم به وسیله آن به جمع های مختلف انتقال پیام داشته باشیم.

شهید بصیر که رشد یافته همین مسجد جواد الائمه علیه السلام است اگر امروز جسمش در میان ما بود قطع به یقین درهمین بنایی که اسمش مسجد است فعالیت خود‌‌‌ش را ادامه می‌داد هرچند که به گفته بچه های این مسجد، فرمانده محور فعالیت ها، هنوز هم شهید بصیر است که مسیر کارها را مشخص می‌کند.

بیان عظمت شهید بصیر و به تصویر کشیدن تمام ابعاد زندگی او کار ما نیست‌ ما حکم همان آیینه غبار گرفته و لکه شده را داریم که قصد داریم بخشی از زندگی شهید بصیر را نشان بدهیم.

مستندشهید بصیر شامل 4 بخش دوران کودکی و نوجوانی شهید، دوران مبارزاتی قبل از انقلاب، دوران جوانی و پیروزی انقلاب اسلامی ، دوران جنگ و دوران پس از شهادت می باشد.

مراحل تحقیقات، ضبط و تصویر برداری این مستند تمام شده است و در مرحله تدوین این مستند هستیم.

با توجه به دوران پیک ششم کرونا و محدود بودن در فضای اکران های عمومی نمی‌توانیم به طور دقیق بگوییم در چه زمان این مستند را رونمایی خواهیم کرد اما برنامه ریزی ها بر این است ان شاالله بعد از ماه مبارک رمضان اکرانی در شان این شهید بزرگوار در سطح استان و پس از آن پخش از رسانه ملی را داشته باشیم.

مشاهده بزرگداشت شهیدبصیر.jfif1.jpg
بزرگداشت شهیدبصیر.jfif1.jpg
مشاهده بزرگداشت شهیدبصیر.jfif2.jpg
بزرگداشت شهیدبصیر.jfif2.jpg
مشاهده بزرگداشت شهیدبصیر.jfif3.jpg
بزرگداشت شهیدبصیر.jfif3.jpg
مشاهده بزرگداشت شهیدبصیر.jpg
بزرگداشت شهیدبصیر.jpg
  بیان دیدگاه
  حضور فعالین قرآنی مساجد شهرستان‌ها در مشهد

  حضور فعالین قرآنی مساجد شهرستان‌ها در مشهد

  تعداد 160 نفر از فعالین ‌و خادمین قرآنی مساجد‌ شهرستان کاشمر به زیارت امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا علیهماالسلام مشرف شدند

  بیشتر
  ماهانه در یک مسجد مجلس انس با قرآن با حضور قاریان شهرستانی برگزارشود

  ماهانه در یک مسجد مجلس انس با قرآن با حضور قاریان شهرستانی برگزارشود

  امام جمعه محترم ومدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان قوچان با قاریان و حافظان ومدرسین قرآنی شهرستان قوچان دیدار واز قرآن آموزان مسجد امیر المومنین (ع) بازدید به عمل آوردند.

   

  بیشتر
  نشست آموزشی ائمه جماعات شهرستان گناباد

  نشست آموزشی ائمه جماعات شهرستان گناباد

  تقویت نگاه تمدنی، نقش تشکل‌های مساجد، مهارت های لازم متولیان مساجد از سرفصلهای این دوره آموزشی می‌باشد.
   

  بیشتر