مساجد، قلب تپنده جامعه اسلامی هستند

ریاست مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان گفت: مساجد مراکز ثقل فعالیت‌های اجتماعی، مذهبی، فرهنگی و سیاسی هستند.

IMG_7940.JPG
2022-03-09

به گزارش خبرنگار روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استانهای خراسان، حجت الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع گفت: مسجد، مرکز ثقل فعالیت‌های اجتماعی، مذهبی، فرهنگی و سیاسی است که روح تعهد و مسئولیت را در جامعه افزایش می‌دهد همچنین مساجد مهم‌ترین پایگاه فرهنگى و تربیت دینى هستند و جایگاه ویژه‌اى در بهبود و تعمیق فرهنگ و تربیت دینی در جامعه اسلامى دارند.
ریاست مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان  گفت: توجه بیشتر به فرهنگ‌سازی، گفتمان‌سازی و انعکاس اخبار مساجد در شرایط امروز جامعه ضروری است.
او گفت: قصد داریم با کارکرد کلان با موضوع تربیتی با محوریت مساجد در عرصه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی سیاسی فعالیت کنیم.
ایشان گفت: همکاری مسجد و کمیته امداد محرومیت را در استان با ایجاد بیش از 400 مرکز نیکوکاری و توانمند سازی و کارآفرینی کاهش داده است.
وی ادامه داد: طرح‌هایی با محوریت مساجد و همکاری دیگر ارگان‌ها در سطح استان به اجرا در آمده است که برخی عبارت اند از: بنیاد علمی تربیتی ساجدین با اخذ مجوز 2 مدرسه با نظارت آموزش و پرورش، ایجاد قرارگاه مساوات و همدلی، همکاری با اداره کل اوقاف و امور خیریه با تاسیس 50 پایگاه ازدواج اسان و فرزندآوری و همچنین 1550 مسجد در طرح مسجد سنگر سلامت ارائه خدمات به بیماران کرونایی پرداختند.
ریاست مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان گفت: یکی دیگر از طرحی هایی که با محوریت مساجد ایجاد شده طرح نذر هشتم است که استقبال بسیاری هم از آن صورت گرفته تا جایی که این طرح ملی سازی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع گفت: با ایجاد طرح نذر هشتم هر ماه هشت زندانی به کمک مسجدی‌ها آزاد می شود؛ و مسجدی ها هرماه برای آزاد سازی زندانیان پای کار می‌آیند که تاکنون 507 زندانی نیازمند با این طرح آزاد شده اند.

 
  بیان دیدگاه

  لطفا حروف را وارد کنید همان طور که در تصویر بالا نشان داده شده است.
  سامانه به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد.
  گزارش تصویری، نشست خبری ریاست مرکز رسیدگی به امورمساجد استانهای خراسان با اصحاب رسانه

  گزارش تصویری، نشست خبری ریاست مرکز رسیدگی به امورمساجد استانهای خراسان با اصحاب رسانه

  نشست خبری ریاست مرکز رسیدگی به امورمساجد استانهای خراسان، حجت الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع با اصحاب رسانه درسالن جلسات این مرکزبرگزارشد.

  بیشتر
  نشست خبری ریاست امورمساجداستانهای خراسان با اصحاب رسانه

  نشست خبری ریاست امورمساجداستانهای خراسان با اصحاب رسانه

  اعلام رسمی طرح مصلحین واقدامات صورت گرفته در مرکز رسیدگی به امور مساجد استانهای خراسان ازموضوعات این نشست خبری می باشد.

  بیشتر
  مراسم معارفه مدیر مرکز رسیدگی به امورمساجد بخش کدکن برگزارشد

  مراسم معارفه مدیر مرکز رسیدگی به امورمساجد بخش کدکن برگزارشد

  مراسم معارفه مدیر امورمساجد بخش کدکن و همایش توجیهی ارکان مساجد این بخش،  با حضور مدیر اجرائی شهرستان های مرکز رسیدگی به امور مساجد استانهای خراسان حجت الاسلام حیدرزاده، در محل سالن آموزش وپرورش کدکن برگزار شد .

  بیشتر