نخستین دوره آموزشی بدو امامت مسجد در مشهد برگزار شد

نخستین دوره‌ی آموزشی بدو امامت، توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در منطقه شهید آیت‌الله مفتح^ مشهد مقدس و با حضور 60 نفر از ائمه‌ی محترم جماعات برگزار شد.

بدو امامت.jpg
2022-02-22

تحقق تمدّن نوین اسلامی و زمینه‌سازی برای ظهور، اهداف غایی انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی است و مساجد، به‌عنوان یکی از ارکان ساخت تمدّن اسلامی، جایگاه ویژه‌ای در رسیدن به این هدف دارند. مسجد، کانون تربیت نیروی انسانی تمدّن‌ساز، بستر فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در مسیر تمدّن‌سازی و محور مدیریت جامعه‌ی اسلامی است و امام جماعت، به‌عنوان مدیر این نهاد ارزشمند، نقش اصلی را در رسیدن به این هدف ایفا می‌کند.

توانمندی امام جماعت و تسلّط او به بینش، دانش و روش لازم برای مدیریت مسجد و محیط پیرامونی آن، باعث تقویت جایگاه مسجد و آغاز حرکت تمدّنی مساجد خواهدبود.

در همین راستا و بر اساس راهبردهای تعریف‌شده در مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، نخستین دوره‌ی آموزشی بدو امامت برای 60 نفر از ائمه‌ی جماعات جوان و جدیدالانتصاب شهر مشهد مقدس برگزار شد. بررسی جایگاه تمدّنی مسجد، بررسی مولفه‌های مسجد تراز انقلاب اسلامی، آشنایی با ارکان و تشکل‌های مسجد، فقه امامت، مهارت مدیریت مالی و حقوقی، مهارت‌ حل اختلاف، مهارت ارتباط موثر و مهارت تبلیغ در مسجد، از جمله سرفصل‌های این دوره‌ی آموزشی است که در روزهای 29 و 30 بهمن‌ماه در مسجد شهدای شهرداری بوستان پردیس (منطقه شهید آیت‌الله مفتح) برگزار شد.

انتقال تجربیات در زمینه‌ی اداره‌ی مسجد، آشنایی با سامانه‌ها و منشورات مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، از جمله برنامه‌های جانبی این دوره‌ی دو روزه است.

شایان ذکر است، دوره‌های آموزشی بدو امامت، از این پس به صورت مستمر در مناطق شهر مشهد مقدس و سپس شهرستان‌های استان‌‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی برگزار خواهدشد.

  بیان دیدگاه

  لطفا حروف را وارد کنید همان طور که در تصویر بالا نشان داده شده است.
  سامانه به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد.
  توانمندسازی بیش از 900 امام‌جماعت

  توانمندسازی بیش از 900 امام‌جماعت

  دوره بدو امامت، در راستای توانمندسازی ائمه جماعات جدید الإنتصاب مساجد برگزار شده‌است.

  بیشتر
  برگزاری هفتمین دوره آموزشی بدو امامت

  برگزاری هفتمین دوره آموزشی بدو امامت

  به همت مدیریت آموزش مرکز رسیدگی به امورمساجد استانهای خراسان هفتمین دوره آموزشی بدو امامت  ائمه جماعت جوان وجدیدالورود برگزارمی گردد.

  بیشتر
  برگزاری دوره آموزشی شهر الطهور برای ائمه جماعات مساجد

  برگزاری دوره آموزشی شهر الطهور برای ائمه جماعات مساجد

  دوره‌ی آموزشی شهر الطهور برای ائمه‌ی محترم جماعات مساجد استان‌های خراسان به صورت مجازی و بر بستر مسجدنا برگزار می‌گردد.
   

  بیشتر