مراسم معارفه مدیر مرکز رسیدگی به امورمساجد بخش کدکن برگزارشد

مراسم معارفه مدیر امورمساجد بخش کدکن و همایش توجیهی ارکان مساجد این بخش،  با حضور مدیر اجرائی شهرستان های مرکز رسیدگی به امور مساجد استانهای خراسان حجت الاسلام حیدرزاده، در محل سالن آموزش وپرورش کدکن برگزار شد .

کدکن2.jpg
2022-02-21

به گزارش خبرنگار روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استانهای خراسان، در این نشست که امامان جماعت ؛ مسئولین هیئت امناء مساجد و دهیاران بخش کدکن حضور داشتند حجت الاسلام حیدر زاده مدیر اجرائی شهرستانهای مرکز رسیدگی به امور مساجد استانهای خراسان، با تبیین نقش محوری مساجد؛ وظیفه خدمتگزاران مسجد رابزرگ و اثرگذاردانسته وبا بیان اینکه ارتباط صمیمی با نمازگزاران ؛ زیبایی و آراستگی ظاهری مساجد ؛تحمل مشکلات ؛جذب مردم، جوانان و نوجوانان به مسجد از جمله وظایف ارکان مسجد بشمار می رود اظهارداشت یکى از موفقیت هاى شگفت انگیز پیامبراکرم @ را باید در پیوند «مسجد و مردم» و یا به تعبیرى پیوند «دین و دنیا» از طریق «مسجد» جست و جو کرد.

حجت الاسلام حیدرزاده با تاکید براینکه مساجد مردمى ترین پایگاه هاى اجتماعى اند و بر همین اساس مى توان با بهره گیرى بهینه از آن ها و حفظ مردمى بودن آن , از ظرفیت بالاى آنها استفاده شایان نمود خاطر نشان کرد: حضور جوانان در مساجد و واگذاری مسئولیت به آنان، روحیه مسئولیت پذیری را در آنان ایجاد می کند که یکی از شاخصه های انقلابی بودن، مسئولیت پذیری است.
در ادامه این جلسه بخشدار محترم کدکن گزارشی از منطقه جغرافیائی و جمعیت ومسائل پیرامونی بخش ارائه نمودند و سپس امام جمعه ومدیر محترم مرکز رسیدگی به امور مساجد کدکن حجت الاسلام والمسلمین توکلی ، ضمن خیرمقدم با بیان اینکه کنترل تنش‎های اجتماعی، حل اختلافات مردمی و خانوادگی و قبیله ‎ای، رشد آگاهی‎‎های سیاسی در جامعه، مقابله با تهاجم فرهنگی، از کارکردهای مهم مسجد بشمار میرود اظهارداشت: بر اثر غفلت و کم توجهی به مساجد متأسفانه برخی از مساجد ما در عصر حاضر از این موضوع دور مانده و این کارکرد خود را از دست داده اند.

حجت الاسلام والمسلمین توکلی اظهار امیدواری کرد ان شاالله «مرکز رسیدگی به امور مساجد» قدم های موثری را دراین زمینه بردارد.
لازم به یادآوری است در پایان این نشست حجت الاسلام والمسلمین توکلی امام جمعه محترم کدکن  طی حکمی از سوی ریاست مرکز رسیدگی به امور مساجد استانهای خراسان، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی مهدوی ارفع به عنوان مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد بخش کدکن معرفی شد.

مشاهده کدکن1.jpg
کدکن1.jpg
مشاهده کدکن3.jpg
کدکن3.jpg
  بیان دیدگاه

  لطفا حروف را وارد کنید همان طور که در تصویر بالا نشان داده شده است.
  سامانه به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد.
  مساجد، قلب تپنده جامعه اسلامی هستند

  مساجد، قلب تپنده جامعه اسلامی هستند

  ریاست مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان گفت: مساجد مراکز ثقل فعالیت‌های اجتماعی، مذهبی، فرهنگی و سیاسی هستند.

  بیشتر
  گزارش تصویری، نشست خبری ریاست مرکز رسیدگی به امورمساجد استانهای خراسان با اصحاب رسانه

  گزارش تصویری، نشست خبری ریاست مرکز رسیدگی به امورمساجد استانهای خراسان با اصحاب رسانه

  نشست خبری ریاست مرکز رسیدگی به امورمساجد استانهای خراسان، حجت الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع با اصحاب رسانه درسالن جلسات این مرکزبرگزارشد.

  بیشتر
  نشست خبری ریاست امورمساجداستانهای خراسان با اصحاب رسانه

  نشست خبری ریاست امورمساجداستانهای خراسان با اصحاب رسانه

  اعلام رسمی طرح مصلحین واقدامات صورت گرفته در مرکز رسیدگی به امور مساجد استانهای خراسان ازموضوعات این نشست خبری می باشد.

  بیشتر