انقلاب اسلامی، مرزهای تمدّنی را جایگزین مرزهای جغرافیایی کرد

شصت و یکمین شماره از هفته‌نامه‌ی «خطبه‌ها» با محوریت بیانات آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در نماز جمعه‌ی 29 بهمن‌ماه شهر مشهد مقدس، منتشر و توزیع شد.

a9773701-db34-4efd-b9ef-3fe30d013c78.jpg
2022-02-21

به گزارش خبرنگار روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، در شصت و یکمین شماره از نشریه‌ی «خطبه‌ها»، مجموعه بیانات امام‌جمعه‌ی محترم مشهد، پیرامون نقش تقوای عملی در رسیدن به لقاءالله و آینده‌ی انقلاب اسلامی بیان‌ شده‌است.

آیت‌الله علم‌‌الهدی ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی فرمودند: خداخواهی اصل حاکم بر وجود انسان است و در سه ساحت از ساحات وجود انسان ظهور دارد؛ ساحت‌های آرزو، امید و لقاء.
خدا در ساحت آرزوی همه قرار دارد؛ اما گاهی یک فرد این آرزو را درک می‌کند و می‌فهمد و گاهی اوقات، برحسب باوری انحرافی، این آرزو درک نمی‌شود؛ اما این آرزو از درون جان این افراد زبانه می‌کشد و به همین دلیل، به هرچه برسند قانع نمی‌شوند و آرام نمی‌گیرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی بابیان اینکه در دعای روزانه‌ی ماه رجب می‌خوانیم، «و نیلک متاح للآملین»؛ خدایا! رسیدن به تو برای آرزومندان، آماده است. آن‌ها که آرزو دارند به تو برسند، راه برایشان باز است، فرمود: اما ساحت آرزو مهم نیست؛ آن‌که مهم است و انسان را به لقاءالله می‌رساند ساحت امید است؛ انسان به‌وسیله‌ی تقوای عملی، در ساحت امید تا مرحله‌ی لقاءالله پیش می‌رود.

امام‌جمعه‌ی مشهد در ادامه به سؤالاتی که پیرامون انقلاب اسلامی مطرح است اشاره کردند و با طرح این سؤال که آینده این انقلاب به کجا می‌رود؟ فرمود: هر کس آینده‌ی انقلاب را در یک‌چیز می‌بیند؛ اما آنچه انقلابی‌ها برای آن انقلاب کردند توسعه‌ی دین بود؛ آینده‌ی انقلاب از نظر قدرت و جهانی‌ شدن دین، یک مسیر بسیار سریع و تند است. اکنون، عصر ارتباطات است و مرزهای جغرافیایی کشورها از بین رفته و آنچه در دنیا مطرح است، مرزهای فرهنگی اقوام و ملل دنیا است؛ وقتی همه‌ی فرهنگ‌ها در دسترس مردم جهان قرار بگیرند، دنیا، میدان مسابقه‌ی فرهنگ‌ها، تمدن‌ها و ایدئولوژی‌ها است.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، در ادامه با اشاره به نظریه‌ی مشهور به «جنگ تمدن‌ها» فرمود: در واقع، جنگ نیست؛ بلکه مسابقه است و غرب می‌خواهد مسابقه را به جنگ تبدیل کند تا قدرت‌های استکباری در سرکوبی تمدن‌ها و فرهنگ‌ها موفق شوند و درنتیجه، تمدن و فرهنگ استکبار بر دنیا حاکم شود.

شایان‌ ذکر است مساجد متقاضی اشتراک رایگان نسخه‌ی چاپی نشریه‌ی این نشریه در سطح شهر مشهد مقدس، می‌توانند واژه‌ی «خطبه» و شناسه مسجد (در سامانه‌ی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان) را به سامانه پیامکی 10005132012000 ارسال نمایند.
علاقه‌مندان می‌توانند نسخه‌های مخصوص انتشار مجازی یا چاپی این نشریه را از سایت این مرکز در آدرس ذیل دانلود نمایند:
http://www.masjedkh.ir/fa_ir/site/media/id/442

  بیان دیدگاه

  لطفا حروف را وارد کنید همان طور که در تصویر بالا نشان داده شده است.
  سامانه به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد.
  توانمندسازی بیش از 900 امام‌جماعت

  توانمندسازی بیش از 900 امام‌جماعت

  دوره بدو امامت، در راستای توانمندسازی ائمه جماعات جدید الإنتصاب مساجد برگزار شده‌است.

  بیشتر
  برگزاری هفتمین دوره آموزشی بدو امامت

  برگزاری هفتمین دوره آموزشی بدو امامت

  به همت مدیریت آموزش مرکز رسیدگی به امورمساجد استانهای خراسان هفتمین دوره آموزشی بدو امامت  ائمه جماعت جوان وجدیدالورود برگزارمی گردد.

  بیشتر
  برگزاری دوره آموزشی شهر الطهور برای ائمه جماعات مساجد

  برگزاری دوره آموزشی شهر الطهور برای ائمه جماعات مساجد

  دوره‌ی آموزشی شهر الطهور برای ائمه‌ی محترم جماعات مساجد استان‌های خراسان به صورت مجازی و بر بستر مسجدنا برگزار می‌گردد.
   

  بیشتر