پیروزی انقلاب همه جهانیان را خیره کرد/امروز همچنان شعار «نه شرقی، نه غربی» حاکم است

آیت الله رییسی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ثمره حضور و بروز دست قدرت الهی بود که توسط ملت ایران رقم خورد، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان نماد قدرت الهی همه جهانیان را خیره کرد.

رئیس جمهور.jpg
2022-02-12

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور امروز (جمعه 22 بهمن) پس از راهپیمایی یوم الله 22 بهمن در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز عبادی - سیاسی جمعه این هفته در مصلای بزرگ امام خمینی ^ تهران گفت: انقلاب اسلامی ثمره حضور و بروز دست قدرت الهی بود که توسط ملت ایران رقم خورد. پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان نماد قدرت الهی همه جهانیان را خیره کرد.

 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ثمره ظهور و بروز دست قدرت لایزال الهی بود، افزود: برای همگان این سوال پیش آمد که چگونه ممکن است ملتی با اتکال به خدا و اعتماد به نفس حکومتی که مورد حمایت قدرت‌های بزرگ بود کنار بزند و با اراده خود حکومتی را به نام دین و ارزش‌های الهی برپا کند.

 

رییس جمهور با اشاره به اینکه ملت ایران در انقلاب اسلامی تمدنی نوین را به نام دین در برابر تمدن‌های مدعی و قطب‌بندی‌های جهان ایجاد کرد، گفت:  عدالت، آزادی و ایستادگی در برابر ظلم و ستم و نفی هر گونه ظلم و ستمگری مهم ترین شعارهای آن بود که هیچ‌کدام کهنه نمی‌شود. ارزش‌های نظام اسلامی همواره ثابت است و اگر در انقلاب اسلامی سال 57 مردم شعار «نه شرقی، نه غربی» سر دادند، امروز هم همان شعارها حاکم است. 

 

وی با بیان اینکه تمدن برپا شده در سایه انقلاب اسلامی در مقابل تمدن های مدعی دارای شاخص‌های مهمی است که باید به آنها توجه داشت، ادامه داد: شعارهای انقلاب اسلامی شعارهایی است که هم به فطرت همه انسان‌ها مربوط می‌شود و هم جهانی است و همه آن را می‌پسندند. آنچه انقلاب اسلامی فریاد می‌زند، آزادی، اخلاق، عقلانیت، عدالت، استقلال، عزت ملی، برادری، نفی سلطه و ظلم است. شعارهای مردم که در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی جلوه‌گر بود، کهنه نشده و همواره باید شعارهایی که در 22 بهمن 57 بر زبان مردم جاری می‌شد، امروز هم جریان داشته باشد.

 

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه بسیاری از شعارهای روزهای آغازین انقلاب‌های دنیا فراموش شده اما شعارهای انقلاب اسلامی همچنان زنده است، افزود: اگر آن زمان فریاد زده شد «استقلال، آزادی»، امروز هم باید بر این شعار تأکید شود و اگر آن زمان فریاد زده شد «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی»، امروز هم باید همان شعار باید پایدار بماند و ما نه سلطه‌ای را می‌پذیریم و نه از استقلال‌مان دست برمی‌داریم و نه حاضریم نسبت به کسی در عالم ظلم کنیم؛ اینها جزو اصول است و همچنان هم پایدار خواهد ماند. ارزش‌ها همواره در نظام اسلامی ثابت هستند و تغییر نمی‌کنند. مردم بر این ارزش‌ها تأکید کردند. ایرانیان در هرجای عالم به این انقلاب افتخار می‌کند.

 

رییس‌جمهور با بیان اینکه امروز نه تنها مردم مسلمان در عالم بلکه مردم و غیر مسلمان اما آزادیخواه و عدالت‌خواه در عالم به انقلاب اسلامی عشق می ورزند، گفت: ممکن است کسی مسلمان هم نباشد اما وقتی با ما مواجه می‌شود می‌گوید که به انقلاب امام و رهبری و مواضع بصیرت‌آفرین ایشان عشق می ورزیم. این به‌خاطر آن است که شعار انقلاب فطری و جهان شمول است.

 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی از شعارهای عقلانی برخوردار است که همه دنیا به آن عشق می ورزند و امروز ملت‌های جهان سخت به این انقلاب امیدوار هستند و آنچه همگان می‌خواهند این است که انقلابی بودن این نظام همچنان حفظ شود و در گذشت زمان دچار فراز و فرود نشود، گفت: روحیه انقلابی نگاه انقلابی و عمل انقلابی و پایبندی به این مبانی همچنان مورد تأکید مردم در سراسر عالم است. این انقلاب برای نجات اسلام و اینکه پرچم به دست حجت خداوند امام عصر $ برسد، باقی خواهد ماند. آنچه در این ایام برای همه ما و دوستداران انقلاب اسلامی به ویژه نسل جوان ضرورت دارد، شناخت انقلاب اسلامی و به‌ ویژه شناخت عناصر هویت‌ساز انقلاب اسلامی است که باید دقیق شناخته شوند.

 

آیت‌الله رئیسی از دین به عنوان یکی از عناصر هویت‌ساز انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت:‌ دین در عرصه زندگی انسان معاصر می‌خواهد همه شئون بر اساس آموزه‌های دینی ارائه شود. همچنین «مردمی بودن» یکی دیگر از عناصر هویتی انقلاب اسلامی است و انقلاب اسلامی مردم پایه است و اساس آن را مردم شکل دادند و رقم زدند؛ حامیان این انقلاب مردم هستند و ادامه‌دهندگان این مسیر هم خود مردم هستند. «غیر طبقاتی بودن» هم از عناصر هویت‌ساز انقلاب اسلامی است و این انقلاب، مانند انقلاب‌ها و خیزش‌هایی که در شرق و غرب شد و بر یک قشر و طبقه خاصی استوار بود، نبوده بلکه انقلابی غیر طبقاتی است و همه مردم به معنای واقعی و وسیع کلمه در صحنه حضور دارند.

 

رییس‌جمهور، «استقلال جویانه بودن»، «آزادی‌خواهانه بودن»، «عدالت‌طلبانه بودن» را از دیگر عناصر هویت‌ساز انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: این انقلاب در درون خود عدالت‌خواه و عدالت‌طلب است و هیچ زمان نمی‌توان عنصر عدالت را از انقلاب اسلامی جدا کرد؛ چرا که عدالت‌خواهی، عدالت‌طلبی و ضد ظلم و ضد فساد بودن در درون انقلاب اسلامی نهادینه شده است. در درون این انقلاب ضد استکبار بودن هم نهادینه شده است؛ یعنی هاضمه انقلاب شکوهمند اسلامی فساد و ظلم نمی‌پذیرد. مانند کسی است که غذای مسمومی را بخورد هاضمه او سم را نمی‌پذیرد.رییس دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: رژیم ستمشاهی رژیمی که مظهر تام و تمام وابستگی استبداد، دیکتاتوری، خضوع در مقابل دولت‌های سلطه گر، گردن کشی در مققابل خواست مردم، آلودگی به انواع فسادها و ظلم به مردم و کشور است.

  بیان دیدگاه

  لطفا حروف را وارد کنید همان طور که در تصویر بالا نشان داده شده است.
  سامانه به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد.
  نشست بصیرتی مدیرودبیراجرایی امورمساجدکاشمربا ارکان مساجداین شهر برگزارشد

  نشست بصیرتی مدیرودبیراجرایی امورمساجدکاشمربا ارکان مساجداین شهر برگزارشد

  نشست بصیرتی امام جمعه ومدیر محترم مرکز رسیدگی به امور مساجدشهرستان کاشمر حجت الاسلام والمسلمین طاهری ودبیر اجرایی این مرکزحجت الاسلام والمسلمین ایوبی  با روحانیون وارکان مساجد سطح شهرستان کاشمر برگزارشد.

   

  بیشتر
  مراسم تودیع و معارفه امام جمعه شهر قدمگاه رضوی برگزار شد

  مراسم تودیع و معارفه امام جمعه شهر قدمگاه رضوی برگزار شد

  حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا بابایی، امام‌جمعه سابق شهر فردوس، طی حکمی به‌عنوان امام‌جمعه جدید شهر قدمگاه منسوب شد.

  بیشتر