امامان جماعت، در مسیر اقناع سراسری برای تزریق واکسن، فعال هستند

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان گفت: بعضی از مساجد شهرها و روستاهای استان‌های خراسان به‌عنوان مراکز واکسیناسیون فعال شده و شهرداری‌ها نیز فضاهای عمومی را در اختیار مردم قرار داده‌اند که از این جهت مشکلی برای دریافت واکسن وجود ندارد.

احمدنیا.jpg
2021-11-11 10:00:00

حجت‌الاسلام امیرحسین احمدنیا، معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، در حاشیه مراسم طرح تربیت مدرس «خطیب» در جمع خبرنگاران، گفت: در این دو سال و با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا، جامعه جهانی و مردم کشور ما با محدودیت‌های متفاوتی روبه‌رو شدند که کادر پزشکی و درمان در این عرصه مجاهدانه خدمت کردند.

وی افزود: بر همه ما واجب است که با همه وجود به کمک کادر درمان بشتابیم و کارهایی که برای پیشگیری از بیماری به ما توصیه شده را به‌طور جدی انجام دهیم که این کارها از نظر عقلی و شرعی نیز لازم و دارای مبنا است.

وی با اشاره به اینکه یکی از موارد موردتوصیه متخصصان جهان، مخصوصا متخصصان کشورمان، دریافت واکسن است، گفت: واکسیناسیون، قید عمومی دارد؛‌ یعنی واکسن زمانی تأثیر می‌گذارد که اکثر، غالب یا تمام افراد جامعه که شرایط سنی را دارند آن را دریافت کنند و رهبر معظم انقلاب نیز با دریافت واکسن ایرانی برکت، حجت را بر ما تمام کرده‌اند.

حجت‌الاسلام احمدنیا با تأکید بر اینکه بر همه طلاب فرض است که به‌عنوان عملی دینی، مستحب و عقلی، واکسن بزنند، گفت: باید از مردم نیز برای دریافت واکسن دعوت کنیم تا این بیماری از جامعه ما برچیده شود و در این زمینه بعضی از مساجد شهرها و روستاهای استان‌های خراسان به‌عنوان مراکز واکسیناسیون فعال شده است.

وی افزود: طبق گزارش‌های دریافتی، ائمه جماعات مساجد در ایام بیماری کرونا عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند و در کنار 3هزار پایگاه سلامت محله در مساجد که فعالیت‌هایی مثل غربالگری، مشاوره پزشکی و... را انجام می‌دهند، امامان جماعت نیز در مسیر اقناع سراسری برای تزریق گسترده واکسن تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند.

    بیان دیدگاه

    نظرات