بیانیه مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان

بیانیه مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان بزرگ
در حمایت از مطالبات معیشتی مردم و جلوگیری از گرانی

بیانیه.jpg
2019-11-28

         بسم الله الرحمن الرحیم
بیانیه مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان بزرگ
         
در حمایت از مطالبات معیشتی مردم و جلوگیری از گرانی

✅در آستانه‌ی تجلی صبح تمدن اسلامی در گام دوم انقلاب و عیان شدن افول هیمنه پوشالی مستکبران جهان، بار دیگر شاهد یکی از تلاش‌های مذبوحانه‌ی دشمنان اسلام علیه مردم شریف ایران در جنگ اقتصادی بودیم. 
بدیهی است بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم همچون این کلام که «اقتصاد، البته هدف جامعه اسلامی نیست، اما وسیله ای است که بدون آن نمی‌توان به هدف‌ها رسید»، مسیر روشنی را برای مسئولان وسایرنخبگان اجتماعی وازجمله فعالین مسجدخصوصا ائمه جماعت در توجه به معیشت مردم، خصوصا پابرهنگان انقلاب، در جنگ اقتصادی کنونی ترسیم نموده است؛ 
لکن متاسفانه، بی تدبیری در رعایت حقوق دینی برخاسته ازقانون اساسی ومکتب اهل بیت علیهم السلام و ملاحظات اخلاقی واجتماعی از جمله اقناع افکار عمومی در امر گرانی بنزین، که حاکی از عدم ثبات سیاست‌های اجرائی و ضعف‌ مدیریّتی در امر اقتصاد است، بار دیگر بیش از فشار تحریم‌های بی‌رحمانه موجب نگرانی مردم و دلسوزان انقلاب گردید.
✅جهان نظاره‌گر بود که چگونه مردم فهیم و انقلابی ایران و خصوصا یاران خراسانی ولایت، با راهپیمایی‌های متعدد، ضمن محکومیت و ابراز برائت از هرگونه اغتشاش و اغتشاش‌گر و اعلام پایبندی به نظام مقدس اسلامی و جان‌فشانی در راه ولایت، با بصیرت پا در میدان مطالبه نهاده ونقشه های دشمن را نقش برآب نمود، و هرگونه بی تدبیری جز ناشی ازسوء مدیریت مسئولین مرتبط نمی داند. 
✅امید است مسئولان محترم نیز قدر این نعمت الهی را بدانند و فریاد بلند اعتراضات راستین مردم را به هیچ بهانه‌ای نادیده نگیرند که «الملک یبقی مع الکفر و لایبقی مع الظلم».
همچنین ملت ایران بار دیگر با تدبیر بی نظیر رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای «حفظه الله تعالی»  در  راستای حفظ امنیت ایران اسلامی و جلوگیری از بی ثباتی سیاسی، در شرایط نامساعد اقتصادی، بیش از پیش، آینده‌ی روشن پیروزی جبهه مقاومت را در مواجهه با فتنه‌های منافقان و آشوب‌گران داخلی، و دشمنان خارجی مشاهده نمود.
✅اینک مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان بزرگ، متولی و مرجع مساجد، به عنوان اصلی‌ترین پایگاه مردمی در همه‌ی امور جامعه اعلام می‌دارد، مساجد پیشوای دفاع ازحقوق اسلام و مردم شریف ، و صیانت از نظام مقدس اسلامی و ولایت، تا تحقق تمدن اسلامی خواهند‌ بود. 
در انتها، برخی مطالبات این مرکز به نمایندگی ازمساجدو مردم شریف خراسان عبارتند از:
-دعوت به همدلی، دوری از طمع، و رعایت انصاف و تقوا در معامله به تمامی فروشندگان کالا، برای جلوگیری از گرانی مضاعف.
✅-پیگیری جدی و شفاف مطالبات مردمی توسط نمایندگان مجلس، که نشان از عیار انقلابی‌گری و مردمی بودن ایشان خواهد بود. 
✅-کسب اعتماد مردم توسط دولت با رسیدگی شفاف و جدی به موضوعاتی همچون فرار مالیاتی، کاهش هزینه‌های زائد در تمامی بخش‌های دولت، برای جبران کسری بودجه و توزیع عدالت ‌محور درآمدها و ثروت ملی.  
✅-برخورد قاطع قوه قضائیه و تمامی دستگاه‌های نظارتی کشور در برخورد با متخلفان.
✅-فزایش اعتقاد و امید قاطبه مومنین به آیات معیّت پروردگار، در ایجاد گشایش ناباورانه در فتنه‌ها و مشکلات.
✅-برنامه ای اجرایی درتسهیل ورسیدن به ارزاق عمومی ونیازهای ضروری مردم خصوصا محرومین.
✅-برنامه وطرحی برای ارزان شدن خدمات اجتماعی مانندخدمات درمانی ، بیمه و.... خصوصا برای محرومین.
✅-درخواست وفراخوان از کلیه نهادهای اجتماعی برای ارائه طرح به جهت کاستن از آلام محرومان.

واسلام علی من اتبع الهدی

مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان
سوم آذر 1398

    بیان دیدگاه